reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© plastic omnium
Biznes |

Varroc sprzedaje Varroc Lighting Systems

Potwierdziły się plotki: Varroc Engineering sprzedaje biznes oświetlenia samochodowego. Nabywcą Varroc Lighting Systems (VLS) jest firma Plastic Omnium.

Plastic Omnium przejmie Varroc Lighting Systems (VLS), dostawcę oświetlenia samochodowego Tier 1, który w 2021 roku wypracował sprzedaż na poziomie 0,8 mld EUR. Wartość przedsiębiorstwa została wyceniona na 600 mln EUR, a Plastic Omnium zapłaci gotówką.

Przejęcie VLS umożliwi Plastic Omnium rozwój portfolio, zwiększenie zasięgu geograficznego oraz stworzy nowe możliwości w zakresie sprzedaży krzyżowej. Firma podkreśla, że dzięki akwizycji Plastic Omnium stanie się głównym graczem na dużym i stale rozwijającym się rynku oświetleniowym, który ma osiągnąć około 42 mld USD do 2027 r. w porównaniu z ok. 31 mld USD w 2021 r. (CAGR +5%).

– Plastic Omnium, dzięki Varroc Lighting Systems, staje się wszechstronnym graczem w branży oświetleniowej, zaspokajając rosnące zapotrzebowanie producentów OEM na zintegrowane systemy zewnętrzne – komentuje Laurent Favre, dyrektor generalny Plastic Omnium.

VLS to jeden z największych producentów oświetlenia samochodowego na świecie. Firma zatrudnia około 6500 pracowników, w tym ponad 800 w 8 centrach badawczo-rozwojowych. Jedno z nich znajduje się w Krakowie, natomiast w Niemcach pod Lublinem firma w 2020 roku oficjalnie otworzyła fabrykę lamp przednich. Zakłady VLS znajdują się też m.in. w Chinach, Czechach, Indiach, Meksyku, Maroko, Turcji i Wietnamie.

Plastic Omnium zapowiada, że jeszcze w tym roku utworzy nową dywizję oświetlenia z przychodami około 1 mld EUR, łącząc VLS z AMLS (ams OSRAM Automotive Lighting Systems). Przejęcie wartego 58 mln EUR AMLS zostało ogłoszone pod koniec marca tego roku.

– VLS skorzysta z innowacji technologicznych i zaawansowanych możliwości badawczo-rozwojowych AMLS, szybko rozwijającego się niemieckiego lidera technologii oświetlenia samochodowego – dodaje Laurent Favre.

Plastic Omnium, francuski dostawca z branży motoryzacyjnej, zatrudnia około 30 tys. osób i dysponuje siecią 137 fabryk i 31 centrów badawczo-rozwojowych. Przychody firmy za 2021 rok wyniosły 8 mld EUR.

Plastic Omnium przejmie 100% udziałów w spółkach VLS w Europie, obu Amerykach i Afryce Północnej, a także indyjskie centrum badawczo-rozwojowe w Pune. Zamknięcie transakcji, po uzyskaniu zgód organów regulacyjnych, planowane jest na drugą połowę 2022 roku.

 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama