reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© WB Group
Przemysł elektroniczny |

Systemy WARMATE od WB dla polskiego wojska

WB Electronics SA podpisała umowę ze Skarbem Państwa – Agencją Uzbrojenia na dostawę inteligentnych systemów kierowanych do rażenia celów (amunicji krążącej) WARMATE.

Przedmiotem podpisanej 29 kwietnia umowy jest dostawa kolejnych zestawów amunicji krążącej WARMATE, w wersjach bojowej i treningowej, w liczbie zapewniającej wymagane przez Siły Zbrojne RP bieżące zdolności operacyjne, wraz z pakietem szkoleniowym i logistycznym – informuje Agencja Uzbrojenia.

Całkowita wartość umowy wynosi około 50 mln PLN brutto, a dostawy zakontraktowanego sprzętu wojskowego, które rozpoczną się jeszcze w tym roku, zostaną zrealizowane w ciągu kilkunastu miesięcy.

Amunicja krążąca WARMATE jest przeznaczona do identyfikowania i rażenia, w zależności od zastosowanej głowicy, lekko opancerzonych celów bądź piechoty przeciwnika. WARMATE może być użytkowany jako samodzielny system, przenoszony przez żołnierzy bądź przewożony, jako element zintegrowany z pojazdem. System wyposażony jest w moduły sterujące umożliwiające pełną automatyzację większości faz lotu oraz wspieranie operatora w fazie naprowadzania na cel. Operowanie latającym środkiem bojowym odbywa się w czasie rzeczywistym w oparciu o przekaz wideo z podsystemu obserwacyjnego. Operator posiada pełną kontrolę w zakresie wyboru trybu pracy systemu, pomiędzy wielorazowym trybem rozpoznawczym a jednorazowym trybem bojowym – czytamy w komunikacie.
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama