reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Arioso Systems
Przemysł elektroniczny |

Bosch przejmuje specjalistę od mikrogłośników MEMS

Arioso Systems, firma specjalizująca się w mikrogłośnikach MEMS, stanie się częścią Bosch Sensortec GmbH.

Bosch poszerza doświadczenie w zakresie mikrogłośników MEMS (ang. microelectromechanical systems – mikrosystemy elektromechaniczne) i umacnia pozycję rynkową dostawcy rozwiązań czujnikowych dla elektroniki użytkowej dzięki przejęciu Arioso Systems z siedzibą w Dreźnie w Niemczech.

Firmy podpisały już umowę przejęcia, ale żadne szczegóły, takie jak cena zakupu, nie zostaną ujawnione. Transakcja musi jeszcze zostać zatwierdzona przez organy antymonopolowe.

– Planowane przejęcie Arioso Systems poszerza nasze kompetencje w obszarze rozwiązań czujnikowych dla elektroniki użytkowej w zakresie mikrogłośników i zwiększa dywersyfikację. W ten sposób konsekwentnie rozwijamy silną pozycję lidera technologicznego w tej dziedzinie – mówi dr Stefan Finkbeiner, dyrektor generalny Bosch Sensortec.

Arioso Systems, które w 2019 roku wyłoniło się z Fraunhofer IPMS i działań badawczych prowadzonych w BTU Cottbus-Senftenberg, jest jednym z najbardziej innowacyjnych dostawców technologii mikrogłośników MEMS na świecie. Bosch podkreśla, że technologia tak jest również korzystnym uzupełnieniem oferty czujników MEMS firmy przeznaczonych do urządzeń do noszenia i aparatów słuchowych.

Bosch ocenia, że wraz z Arioso Systems ukształtują nowy wschodzący rynek mikrogłośników MEMS. Arioso wniesie „unikalną i innowacyjną koncepcję technologiczną”, a Bosch Sensortec wieloletnie doświadczenie w rozwoju i dostosowywaniu technologii na potrzeby produkcji na skalę masową i przeznaczenia na rynek elektroniki użytkowej ukształtuje wschodzący globalny rynek mikrogłośników MEMS. Producenci słuchawek TWS (True Wireless Stereo) i innych urządzeń tego typu skorzystają na generowaniu dźwięku przy znacznie mniejszym zużyciu energii i mniejszym formacie, co oznacza dłuższy czas pracy baterii i łatwiejszą integrację systemu – podkreśla Bosch w komunikacie.

Internet jutra będzie oparty na urządzeniach mobilnych i audio, które będą zarówno mówiły, jak i słuchały. Aby sprostać potrzebom rynku, komponenty do inteligentnych urządzeń dousznych muszą być coraz mniejsze, lżejsze, wydajniejsze, skalowalne i działające jak najdłużej na jednym ładowaniu. Eksperci rynkowi przewidują silny wzrost zastosowań mikrogłośników w nadchodzących latach. Według analityków Yole, całkowity rynek mikrogłośników ma wzrosnąć z 9 mld USD w 2020 roku do 11 mld USD w 2026, a segment mikrogłośników MEMS będzie miał w nim szybko rosnący udział.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 13 2024 16:53 V22.3.28-2