reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Incap
Przemysł elektroniczny |

Incap: „W 2022 możemy kontynuować ścieżkę wzrostu”

Dostawca EMS ma za sobą kolejny kwartał wzrostu, chociaż tak jak inne przedsiębiorstwa z branży, musiał zmagać się z brakami na globalnym rynku półprzewodników.

Incap odnotował wzrost przychodów o 41,4% w ciągu pierwszego kwartału 2022 roku. Przychody wyniosły 53,3 mln EUR, w porównaniu z 37,7 mln EUR w tym samym okresie ubiegłego roku. Zysk operacyjny (EBIT) wzrósł o 22,8% do 6,8 mln EUR, w porównaniu z 5,5 mln EUR w pierwszym kwartale 2021 roku. Zysk netto w tym okresie wzrósł o 19,7% do 5,5 mln EUR z 4,6 mln EUR w pierwszym kwartale ubiegłego roku.

– Pierwszy kwartał 2022 roku był kolejnym kwartałem wzrostu pomimo trudnych warunków rynkowych, zwłaszcza w odniesieniu do całego łańcucha dostaw i dostępności komponentów. Niedobory energii i trwająca pandemia koronawirusa wciąż wpływają na dostawy z Chin. Ceny surowców i energii nadal rosną, teraz dodatkowo napędzane przez wojnę na Ukrainie – mówi prezes i dyrektor generalny Otto Pukk w raporcie z przeglądu biznesowego.

Otto Pukk dodaje, że rozbudowa mocy produkcyjnych w indyjskiej fabryce firmy postępuje zgodnie z planem i projekt ma zostać zrealizowany do końca roku. Ponadto Incap nadal inwestuje w europejskie fabryki, czego przykładami są nowe urządzenia w parkach maszynowych estońskiego i słowackiego zakładu.

– Z powodu trwających problemów z dostępnością komponentów i wyzwaniom związanym z łańcuchem dostaw będziemy utrzymywać nasze zapasy na wysokim poziomie, aby wspierać nasz przyszły wzrost i sprostać rosnącemu popytowi – mówi Otto Pukk.

Prezes Incap dodaje, że firma spodziewać się, że w 2022 roku będzie kontynuowała wzrosty, osiągając wyższe przychody i zysk operacyjny niż w roku 2021. Incap nadal ocenia możliwości fuzji i przejęć, koncentrując się na firmach o silnym dopasowaniu kulturowym i dobrej rentowności.


 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2