reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© KION Group
Przemysł elektroniczny |

KION uruchamia drugą linię produkcyjną dla elektromobilności

KION Battery Systems (KBS), spółka joint venture KION GROUP AG i BMZ Holding GmbH, oficjalnie uruchomiła drugą linię produkcyjną akumulatorów 24 V w zakładzie w Karlstein w Niemczech.

Firma KION Battery Systems została założona latem 2019 roku w celu produkcji akumulatorów litowo-jonowych do wózków przemysłowych. Celem KBS jest trwałe rozszerzenie oferty produktów litowo-jonowych i zdolności produkcyjnych w regionie EMEA.

– Nasze nowoczesne wózki z napędem litowo-jonowym stanowią podstawę intralogistyki oszczędzającej zasoby. Dzięki dodaniu drugiej linii produkcyjnej robimy teraz kolejny ważny krok w kierunku zrównoważonej przyszłości jako jednen z wiodących dostawców – komentuje Rob Smith, CEO KION GROUP AG.

W ciągu dwóch i pół roku od założenia firma produkowała już w zakładzie akumulatory 48- i 80V do wózków z przeciwwagą. Obecnie produkcja zostaje rozszerzona na inne wózki przemysłowe. Dzięki dodaniu drugiej linii produkcyjnej zakład KBS może obecnie produkować 30 000 akumulatorów rocznie.

Oprócz produkcji akumulatorów, dział badawczo-rozwojowy w KBS czyni postępy w opracowywaniu koncepcji regeneracji akumulatorów litowo-jonowych, aby dać systemowi drugie, a nawet trzecie życie. Eksperci KION przyglądają się całemu cyklowi życia akumulatora: od opracowania nowych autorskich systemów akumulatorowych i inteligentnego zarządzania obciążeniem, po regenerację i ostatecznie recykling akumulatorów.

KION Battery Systems obecnie zatrudnia około 80 pracowników w obszarach badań, rozwoju i produkcji. W perspektywie średnioterminowej w Karlstein zostanie utworzonych do 150 miejsc pracy.
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama