reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Tauron
Przemysł elektroniczny |

TAURON uruchomił laboratorium liczników

Firma uruchomiła w laboratorium pomiarowym system pozwalający na automatyczne przeprowadzenie jednocześnie testów sześćdziesięciu liczników jednofazowych lub trójfazowych.

TAURON informuje w komunikacie o najnowszej inwestycji w system do legalizacji i wzorcowania liczników energii elektrycznej.

– System jest jednym z najnowocześniejszych rozwiązań na rynku w swojej klasie. Dzięki zastosowaniu najnowszych osiągnięć techniki procesorów sygnałowych i zaawansowanych technologii syntezy sygnałów sterujących, zapewnia niespotykaną dotąd dokładność i jakość pomiaru oraz gwarantuje funkcjonalność całego laboratorium – mówi Jerzy Topolski, wiceprezes Grupy TAURON.

W pełni zautomatyzowany system umożliwia jednoczesną, wielostanowiskową kalibrację, wzorcowanie i legalizację liczników energii elektrycznej. System spełnia wymagania normy IEC 736 i  jest przeznaczony do badań wszystkich dostępnych na rynku rodzajów liczników energii elektrycznej. Stosowane rozwiązanie wyprodukowane zostało przez polską firmę – czytamy dalej w komunikacie.

Właściciel laboratorium TAURON Dystrybucja Pomiary na co dzień zajmuje się montażem i obsługą układów pomiarowych u blisko 5,3 mln klientów. Każdego roku spółka legalizuje i wzorcuje dziesiątki tysięcy liczników – głównie przemysłowych, GPRS oraz urządzeń przedpłatowych.

Obecnie klienci przyłączeni do sieci TAURON Dystrybucja dysponują już ponad 920 tys. nowoczesnych liczników odczytywanych zdalnie. W ubiegłym roku firma rozpoczęła prace nad programem AMIplus, czyli projektem masowej wymiany urządzeń pomiarowych. W ramach planowanych prac osiągnięcie 80% liczników inteligentnych u klientów TAURON Dystrybucja nastąpi w 2028 r. (ok. 5,1 mln szt.), a 100% (ok. 6 mln szt.) na koniec 2030 r.

– Posiadanie tak nowoczesnego i dobrze wyposażonego laboratorium jest dla nas szczególnie ważne, ze względu na uruchomiony w ubiegłym roku program AMIplus. Nowy system legalizacji i wzorcowania liczników umożliwi płynną realizację sprawdzeń i kontroli odbiorczej ogromnej skali nowo kupowanych liczników. Przygotowuje tym samym spółkę do realizacji zadań związanych z wyposażaniem klientów w liczniki zdalnego odczytu na masową skalę – mówi Robert Zasina, prezes TAURON Dystrybucja.

Laboratorium TAURON świadczy też usługi dla rynku w zakresie wzorcowania, legalizacji, sprawdzania, badań i ekspertyz liczników energii elektrycznej. TAURON Dystrybucja Pomiary posiada akredytację Polskiego Centrum Akredytacji do wzorcowania liczników energii elektrycznej czynnej i biernej oraz Upoważnienie prezesa Głównego Urzędu Miar do legalizacji liczników energii elektrycznej czynnej. 
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1