reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Eaton otwiera centrum badawcze w Niemczech

Eaton rozwija działalność w obszarach pojazdów oraz elektromobilności, otwierając ośrodek badawczy w Niemczech. W Tczewie natomiast trwa właśnie instalacja sprzętu na nowych liniach produkcyjnych.

Nowe biuro i centrum badawcze w Karlsruhe to kolejny krok w ekspansji Eaton w Europie, uzupełniający istniejącą sieć zakładów inżynieryjnych i produkcyjnych w Montrottier we Francji i Tczewie w Polsce – pisze firma w komunikacie.

Jak informuje Eaton, oddział w Karlsruhe będzie wspierać wysiłki firmy w dostarczaniu rozwiązań do pojazdów elektrycznych, zarówno osobowych, użytkowych jak i terenowych. Nowe biuro posłuży jako regionalna baza do interakcji z klientami oraz będzie dostarczać usługi inżynieryjne Grupy Vehicle i eMobility. Tamtejsze laboratorium natomiast umożliwi szybką realizację testów najnowszych produktów eMobility.

– Karlsruhe zlokalizowane jest w centrum Europy, w pobliżu głównych producentów i dostawców motoryzacyjnych, co pozwala nam być bliżej klientów i zaspokajać ich potrzeby w zakresie badań i rozwoju. Nowy ośrodek znajduje się również niedaleko kilku prestiżowych uczelni, co umożliwi nam przyciągnięcie talentów do naszego centrum badawczego – komentuje Scott Adams, prezes eMobility, Eaton.

Eaton rozwija też i ulepsza zdolności inżynieryjne i produkcyjne w innych zakładach w regionie. W styczniu tego roku firma ogłosiła, że zainwestuje ponad 20 mld USD w rozbudowę biznesu eMobility w kampusie Eaton w Tczewie. W Polsce powstanie laboratorium oraz trzy zautomatyzowane linie produkcyjne do wytwarzania komponentów do pojazdów elektrycznych (EV) dla klientów z sektora eMobility.

Obecnie instalowany jest sprzęt dla nowych linii eMobility, a rozpoczęcie produkcji zaplanowano na pierwszy kwartał 2023 roku. Początkowo w zakładzie liniach będą produkowane falowniki trakcyjne dla dużego europejskiego producenta samochodów, które pozwolą zaoszczędzić energię i zwiększyć zasięg pojazdów elektrycznych, przyczyniając się też do wydłużona żywotność baterii. Poźniej dołączą do tego inne rozwiązania eMobility.

W Montrottier natomiast trwa rozbudowa, która umożliwi zaspokojenie popytu na produkty energoelektroniczne dla pojazdów elektrycznych. Ze względu na lokalizację zakład w Montrottier obsługuje nie tylko europejskich producentów i dostawców pojazdów, ale i klientów z całego świata.

Trzy nowe linie montażowe zwiększą wydajność zakładu nawet czterokrotnie, a nowe pomieszczenie czyste umożliwi testowanie w sterylnym środowisku. Wraz ze wzrostem produkcji, Eaton zwiększy przy tym personel inżynieryjny, produkcyjny i pomocniczy we francuskim zakładzie.


Założona w 1911 roku firma Eaton dostarcza technologie i usługi związane z dystrybucją energii. W 2021 roku Eaton odnotował przychody w wysokości 19,6 mld USD i obsługuje klientów w ponad 170 krajach.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama