reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Eaton wyda 20 mln USD na biznes eMobility w Tczewie

Eaton inwestuje ponad 20 mln USD w zwiększenie mocy produkcyjnych i zdolności testowych komponentów dla pojazdów elektrycznych w Polsce.

Firma Eaton zajmująca się zarządzaniem energią ogłosiła, że zainwestuje ponad 20 mld USD w rozbudowę biznesu eMobility w kampusie Eaton w Tczewie. Inwestycja obejmie nowoczesne laboratorium oraz trzy nowe, zautomatyzowane linie produkcyjne do wytwarzania komponentów do pojazdów elektrycznych (EV) dla klientów z sektora eMobility.

– Stworzenie zdolności produkcyjnych eMobility w Polsce, powiększa nasz stale rosnący potencjał, jako wiodącego dostawcy dla producentów rozwiązań elektromobilności w regionie. Europa szybko staje się jednym z najlepszych na świecie rynków przyjmujących rozwiązania elektromobilne, a to z kolei odpowiednio pozycjonuje nas, aby nadal wspierać naszych klientów zarówno w Europie jak i na całym świecie – komentuje Scott Adams, prezes, eMobility business, Eaton.

Nowe linie eMobility będą początkowo produkować inwertery trakcyjne dla jednego z głównych europejskich producentów samochodów. Urządzenia dla nowych linii są obecnie instalowane, a rozpoczęcie produkcji planowane jest na pierwszy kwartał 2023 roku.

Jak informuje firma w komunikacie, inwertery będą wyposażone w system monitorujący i kontrolujący zużycie energii przez pojazdy elektryczne podczas przyspieszania i hamowania, co pozwala zaoszczędzić energię i zwiększyć zasięg. Dodatkowo, wysoce wydajne falowniki przyczynią się do wydłużenia żywotności baterii. W przyszłości w zakładzie będą produkowane dodatkowe rozwiązania z zakresu eMobility, w tym ładowarki pokładowe i jednostki dystrybucji mocy.  

– Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że możemy kontynuować rozwój naszej inwestycji w Polsce, gdzie prowadzimy działalność od 1996 roku. Oprócz nowych produktów eMobility dla systemów pojazdów elektrycznych, zakład w Tczewie będzie kontynuował produkcję istniejących linii produktowych, w tym sprzęgieł, sprężarek, mechanizmów różnicowych, komponentów do skrzyń biegów, technologii redukcji emisji paliw oraz formowania wtryskowego tworzyw sztucznych. Od początku naszej obecności w Polsce udaje nam się przyciągnąć wykwalifikowanych i utalentowanych pracowników z doświadczeniem w łańcuchu dostaw branży motoryzacyjnej. Czyni to Polskę atrakcyjnym miejscem dla rozbudowy naszych zdolności produkcyjnych w zakresie komponentów samochodowych i eMobility – mówi Margherita Adragna, prezes Vehicle Group, Eaton EMEA.

Nowa inwestycja Eaton otrzymała wsparcie z rządowego programu Polska Strefa Inwestycji. Decyzję o przyznaniu ulgi podatkowej wydał Zarząd Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Eaton dostarcza zrównoważone rozwiązania, które pomagają klientom efektywnie zarządzać energią elektryczną, hydrauliczną i mechaniczną. W 2020 roku przychody firmy Eaton wyniosły 17,9 mld USD, a produkty sprzedaje klientom w ponad 175 krajach. Zatrudnia około 87 tysiąca pracowników. 


  


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 28 2023 17:23 V21.1.4-2
reklama
reklama