reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© bakhtiarzein dreamstime.com
Przemysł elektroniczny |

Thorium Space będzie świadczył usługi dla sektora rządowego

Thorium Space, producent zaawansowanych technologii łączności satelitarnej, rozszerza swoją na sektor govsatcom.

Sytuacja geopolityczna i zapotrzebowanie na nowoczesne systemy łączności przyśpieszyła decyzję o znaczącym rozszerzeniu obecności spółki w tym segmencie – pisze Thorium Space w komunikacie.

– Całkowita zmiana sytuacji geopolitycznej w Europie i na świecie, powoduje również weryfikacje prowadzenia biznesu. Skokowo wzrosło zainteresowanie wykorzystaniem zaawansowanych technologii satelitarnych przez rządy na całym świecie na potrzeby cywilne i wojskowe. Wojna w Ukrainie pokazała jak ważna jest komunikacja, czyli coś w czym się szczególnie specjalizujemy. Jesteśmy gotowi na rozszerzenie naszej oferty komercyjnej o tzw. sektor govermental – wskazuje Paweł Rymaszewski, prezes Thorium Space.

Obecnie Thorium Space bierze udział w konkursie rządowym „Szafir” w ramach programu „Rozwój nowoczesnych przełomowych technologii służących bezpieczeństwu i obronności państw”. Na początku kwietnia spółka jako jedna z 9 na blisko 80, które przeszły wstępną selekcję (wniosków było ponad 300), przeszła do drugiego, rozstrzygającego etapu.

Dotychczas Thorium Space pozyskało i podpisało umowy na wsparcie grantowe w wysokości 75 mln PLN, a łącznie ze wsparciem inwestorów pozyskało 95 mln PLN. W ostatniej rundzie finansowanie pod koniec ubiegłego roku wycena spółki przekroczyła 100 mln PLN.

Dynamiczny rozwój – zespół Thorium Space powiększy się w tym roku blisko dwukrotnie - powoduje konieczność pozyskiwania kolejnych środków. Dlatego po zamknięciu następnej rundy finansowania, spółka będzie zmierzała na rynek publiczny, co pozwoli również na weryfikację jej wyceny przez inwestorów.

– Jesteśmy coraz bliżej decyzji o dual listingu w Warszawie i Paryżu. Francja to stolica europejskiego sektora satelitarnego, a nie bez znaczenia jest również moja blisko 20 letnia praca na tym rynku. Już teraz blisko współpracujemy z wybitnymi specjalistami z rynku francuskiego, jak Hector Fenech, który reprezentował nas na zakończonych niedawno targach Satellite 2022 w Waszyngtonie – mówi Paweł Rymaszewski.

Thorium Space Sp. z o.o. to firma z sektora zaawansowanych systemów komunikacji satelitarnej (Space Advanced Communication Company). Zespół blisko 40 inżynierów technologii kosmicznych oraz specjalistów z dziedzin pokrewnych zajmuje się projektowaniem rozwiązań technologicznych w zakresie konstruowania pojazdów kosmicznych i inteligentnych anten macierzowych mających zastosowanie w branży kosmicznej i sektorze obronności. Spółka ma biura we Wrocławiu i Warszawie. 
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama