reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© TTM Technolgies
PCB |

Amerykański producent PCB rozpoczął budowę w Malezji

TTM oficjalnie rozpoczął budowę nowego zakładu produkcyjnego w Penang w Malezji. Firma przeznaczy na ten cel 130 mln USD do 2025 roku.

Ekspansja TTM do Penang w Malezji jest bezpośrednią odpowiedzią na wymagania klientów w zakresie odporności i dywersyfikacji łańcucha dostaw zaawansowanych technologicznie PCB w regionach poza Chinami. Firma wybrała Penang na lokalizację dla nowego zakładu po dokonaniu przeglądu wielu krajów z uważnym rozważeniem kosztów inwestycji i eksploatacji, bliskości klienta i wsparcia łańcucha dostaw – czytamy w komunikacie prasowym Malezyjskiej Agencji Inwestycji i Rozwoju (MIDA).

Zakład powstanie w Penang Science Park. Jego budowa ma potrwać od 12 do 15 miesięcy, a instalacja sprzętu nastąpi w połowie 2023 roku. Rozpoczęcie produkcji pilotażowej planowane jest na drugą połowę 2023 roku, a produkcji masowej – na rok 2024. Osiągnięcie pełnych mocy produkcyjnych dla pierwszej fazy projektu spodziewane jest na 2025 rok.

TTM szacuje, że nowy zakład osiągnie pełne przychody w wysokości około 180 mln USD w 2025 roku. Fabryka została również zaplanowana do obsługi 25% wzrostu w drugie fazie inwestycji.

– Penang jest uznawany za jednego z głównych graczy w światowym przemyśle półprzewodników, szczególnie w obszarach montażu i testowania oraz produkcji sprzętu. Opierając się na pięćdziesięciu latach doskonałej produkcji, która utorowała drogę do zrównoważonego rozwoju przemysłu, państwo jest zaangażowane w dalsze wzmacnianie swojego klastra przemysłowego – komentuje YAB Tuan Chow Kon Yeow, główny minister Penang.
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 13 2024 16:53 V22.3.28-1