reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© kentoh dreamstime.com
Przemysł elektroniczny |

Paweł Wiśniewski nowym prezesem Healthnomic

Paweł Wiśniewski, menadżer z kilkunastoletnim doświadczeniem na rynku life science, został nowym prezesem zmierzającej na NewConnect firmy z branży medtech – Healthnomic SA.

Healthnomic to twórca platformy cyfrowej Omnihealth do zdalnej diagnostyki chorób cywilizacyjnych. Nowy prezes będzie odpowiedzialny za sprawne zakończenie prac rozwojowych oraz komercjalizację flagowych projektów spółki tj. SnoreOff oraz Apnomic GX3, a także wprowadzenie spółki na rynek NewConnect, co zapowiadane jest na przełom III i IV kwartału br.

Paweł Wiśniewski jest zawodowo związany z rynkiem life science od ponad 11 lat. W swojej dotychczasowej karierze założył oraz rozwijał wiele firm biotechnologicznych i biomedycznych m.in. Instytut Analiz Genetycznych – Inagen, Glia – spółkę zajmującą się rozwojem innowacyjnych terapii przeciwnowotworowych, Next Legend – spółkę łączącą biometrię sportowców z technologią blockchain, na potrzeby zawodowego sportu, a także pełnił funkcję prezesa zarządu w spółce 4Cell Therapies SA, rozwijającej nowoczesne terapie komórkowe do leczenia nowotworów. Natomiast jako doradca zarządu Wschodnioeuropejskiego Funduszu Inwestycyjnego poszukiwał i opiniował potencjalne inwestycje w startupy oraz nowe projekty life-science.

– Healthnomic to spółka technologiczna z ogromnym potencjałem odniesienia sukcesu nie tylko w skali polskiej, ale przede wszystkim międzynarodowej. Przed nami decydujące miesiące, podczas których postawiłem sobie za cel komercjalizację dwóch najważniejszych projektów Healthnomic, czyli SnoreOff oraz Apnomic GX3. Do września br. zamierzamy zakończyć procesy związane z opracowaniem finalnych wersji wspomnianych urządzeń oraz dokładnej dokumentacji technicznej pozwalającej wprowadzić je na rynek. W międzyczasie będziemy prowadzić rozmowy z podmiotami specjalizującymi się w produkcji seryjnej oraz potencjalnymi partnerami handlowymi – komentuje Paweł Wiśniewski, prezes zarządu Healthnomic SA.

Jak dodaje nowy prezes, SnoreOff to urządzenie służące do leczenia chrapania metodą EPAP, wykorzystujące zawór Tesli, który stanowi o innowacyjności rozwiązania. Będzie to urządzenie typowo komercyjne, niecertyfikowane, przeznaczone do sprzedaży masowej. Ponadto dział R&D spółki w oparciu o istniejący prototyp realizuje prace nad stworzeniem certyfikowanego wyrobu medycznego, przeznaczonego do przyczynowego leczenia bezdechu sennego – choroby cywilizacyjnej dotykającej nawet 10% społeczeństwa.

Spółka jednocześnie kontynuuje prace nad nowym urządzeniem do diagnozy bezdechu sennego – Apnomic GX3. Niedawno zostały zakończone prace nad prototypem oraz przygotowywane są dokumenty niezbędne do uzyskania niezbędnego certyfikatu CE.

– Oprócz rozwoju biznesu kontynuujemy prace nad wprowadzeniem akcji spółki na rynek NewConnect. Jesteśmy w stałym kontakcie z Grupą INC, która jest naszym doradcą w tym procesie. Chcemy, aby debiut spółki zbiegł się w czasie z finalizacją prac nad naszymi kluczowymi projektami, dlatego celujemy z upublicznieniem Healthnomic w przełom III i IV kwartału 2022 roku – informuje Paweł Wiśniewski.

Paweł Wiśniewski, ©Healthnomic

Celem Healthnomic jest obsługa procesu diagnostyki i leczenia chorób cywilizacyjnych za pomocą inteligentnych rozwiązań telemedycznych opartych na algorytmach sztucznej inteligencji, a także nowoczesnych urządzeń terapeutycznych.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 13 2024 16:53 V22.3.28-1