reklama
reklama
reklama
© Saab Inc via LinkedIn
Przemysł elektroniczny |

Saab buduje nowy zakład w USA

Saab rozwija działalność inwestując w nowy zakład produkcyjny o powierzchni blisko 1000 m kw. na potrzeby systemów do zwalczania okrętów podwodnych (ASW).

Saab planuje zatrudnić 15-17 osób do końca tego roku, aby wesprzeć początkową działalność w Rhode Island. Obecnie firma produkuje systemy ASW w Szwecji i Wielkiej Brytanii. Ekspansja w USA jest częścią strategii Saaba na rzecz rozwoju międzynarodowego, skupiającej się na krajach, które firma nazywa kluczowymi krajami operacyjnymi.

Jak informuje Saab w komunikacie, zakład, który powstanie w Cranston, w stanie Rhode Island stanie się również siedzibą działu systemów autonomicznych i podmorskich (Autonomous and Undersea Systems), kierowanego przez branżowego specjalistę Jeffa Smitha.

Nowa lokalizacja sąsiaduje z siedzibą SyQwest – partnera firmy Saab – oraz znajduje się w pobliżu U.S. Naval Undersea Warfare Center w Newport. Saab współpracuje z SyQwest, producentem podwodnych systemów akustycznych, aby wykorzystać zaawansowane możliwości produkcyjne i testowe ich zakładu z certyfikatem ISO 9001 – czytamy w komunikacie.

–  Nasz nowy zakład w Rhode Island i partnerstwo z SyQwest pozwala Saabowi skupić się na szybkim przenoszeniu produktów z naszego portfolio korporacyjnego ze Szwecji do USA w celu dalszego rozwoju i produkcji. Ponadto nasz nowy dział systemów autonomicznych i podmorskich umożliwi zaspokojenie istniejących i pojawiających się potrzeb wojskowych USA w zakresie produktów morskich Saab w wariancie wyspecjalizowanym na potrzeby amerykańskie – mówi Erik Smith, prezes i dyrektor generalny Saab.
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 23 2024 01:29 V22.5.13-1