reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Volvo Cars
Przemysł elektroniczny |

Volvo Cars Tech inwestuje w bateryjnego innowatora

Volvo Cars, poprzez fundusz venture capital Volvo Cars Tech, zainwestowało w StoreDot, izraelską firmę opracowującą technologię ekstremalnie szybkiego ładowania akumulatorów do aut elektrycznych.

StoreDot pracuje nad pionierską technologią, która według firmy powinna zaowocować akumulatorami, które po zaledwie pięciu minutach ładowania umożliwią osiągnięcie przez auto elektryczne 160 km zasięgu.

– Inwestycja daje Volvo Cars możliwość ścisłej współpracy ze StoreDot w zakresie nowej, ekscytującej technologii akumulatorów, ponieważ do 2030 roku zamierza stać się firmą produkującą wyłącznie samochody elektryczne – pisze Volvo w komunikacie.

StoreDot, współpracując z Volvo Cars, ma na celu skrócenie czasu wprowadzania swojej technologii na rynek i uruchomienie masowej produkcji do 2024 roku.  

Współpraca między firmami będzie realizowana głównie poprzez joint venture zajmujące się technologią akumulatorów, które Volvo Cars utworzyło w zeszłym roku z Northvolt, szwedzkim producentem akumulatorów. Inwestując w StoreDot, Volvo Cars uzyskało dostęp do wszelkich technologii powstałych w wyniku współpracy.

– Chcemy być najszybszym transformatorem w naszej branży, a Tech Fund odgrywa kluczową rolę w nawiązywaniu współpracy z przyszłymi liderami technologii. Nasza inwestycja w StoreDot doskonale pasuje do tego sposobu myślenia, a ich zaangażowanie w elektryfikację i mobilność bezemisyjną odpowiada naszemu – komentuje Alexander Petrofski, szef Volvo Cars Tech Fund.

Wspólne przedsięwzięcie Volvo Cars z Northvolt, ogłoszone w zeszłym roku, skupi się zarówno na rozwoju, jak i produkcji najnowocześniejszych ogniw akumulatorowych, specjalnie opracowanych i dostosowanych do użytku w czysto elektrycznych samochodach Volvo i Polestar nowej generacji.

W ramach inwestycji w joint venture o wartości około 30 mld SEK firmy uruchomią wspólne centrum badawczo-rozwojowe oraz zakład produkcji akumulatorów w regionie Göteborga w Szwecji, tworząc w sumie ponad 3000 nowych miejsc pracy.
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama