reklama
reklama
reklama
reklama
© Magna
Przemysł elektroniczny |

Nowa fabryka Magna na Słowacji wesprze działalność w segmencie ADAS

Magna rozszerza działalność w zakresie ADAS i elektryfikacji, inwestując w nowy zakład w Kechnec na Słowacji. Produkcja ma ruszyć w czwartym kwartale 2022 roku.

Magna zdecydowała się na inwestycję typu brownfield, czyli wykorzysta istniejący obiekt poprzemysłowy. W fabryce mają być produkowane zaawansowane kamery oraz elektronika do falowników.

Zakład o powierzchni około 22 000 m kw. ma rozpocząć działalność w czwartym kwartale tego roku. Zatrudnienie na czas rozpoczęcia produkcji ma wynosić 100 osób, a w dłuższej perspektywie, do 2027 roku, ma powstać do 600 nowych etatów.

– Zakład będzie wspierać dwóch europejskich producentów samochodów i nowego globalnego gracza – czytamy w komunikacie.

Magna informuje, że zamierza produkować na Słowacji jedne z najbardziej innowacyjnych rozwiązań ADAS poziomu 2, a także produkty przeznaczone na rynek pojazdów elektrycznych. Należą do nich moduły przednich kamer Magna i kamery kabinowe przeznaczone na potrzeby niedawno zaprezentowanego zintegrowanego systemu monitorowania kierowców i pasażerów. Ponadto zakład będzie produkował elektroniczne jednostki sterujące do falowników stosowanych w pojazdach elektrycznych.

– Ten nowy obiekt jest dla firmy Magna kamieniem milowym we wspieraniu rosnących wysiłków na rzecz elektryfikacji i autonomii pojazdów. Dzięki puli wykwalifikowanych pracowników w regionie i dogodnego położenia w pobliżu innych oddziałów Magna, co pozwala na optymalizację czasów dostaw, Kechnec jest idealną lokalizacją do wzmocnienia naszych możliwości w Europie – komentuje Sharath Reddy, starszy wiceprezes Magna Electronics.

Fabryka Magna w Kechnec to piąty zakład produkcyjny firmy na Słowacji. Magna prowadzi już rekrutację na wiele stanowisk, w tym menedżerów, inżynierów, operatorów i innych.

Magna to dostawca rozwiązań dla branży motoryzacyjnej, zajmujący się technologiami mobilności. Firma zatrudnia 158 000 pracowników w ramach globalnej sieci obejmującej 343 zakłady produkcyjne i 91 centrów rozwoju produktów, inżynierii i sprzedaży w 28 krajach.
 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1