reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Analizy |

Globalne dostawy smartfonów w dół o 11%

Globalne dostawy smartfonów w pierwszym kwartale 2022 roku spadły o 11% r/r w związku z niekorzystnymi warunkami gospodarczymi i słabym sezonowym popytem – raportuje firma badawcza Canalys.

Liderem rankingu za 1Q2022 jest Samsung z 24% udziałem w rynku (19% w czwartym kwartale 2021 roku). Apple zajął drugie miejsce, a rosnący popyt na iPhone’y 13 zapewnił mu solidny pierwszy kwartał. Trzecie miejsce zajmuje chińskie Xiaomi, a pierwszą piątkę zamykają OPPO (w tym OnePlus) i vivo.

– Globalny rynek smartfonów w pierwszym kwartale był hamowany przez niepewne środowisko biznesowe – komentuje Nicole Peng, wiceprezes Canalys ds. mobilności.

Nicole Peng przypomina, że w tym okresie ponownie odnotowano wzrost liczby przypadków COVID-19, chociaż minimalna liczba hospitalizacji i wysokie wskaźniki szczepień pomogły szybko znormalizować aktywność konsumentów.

– Sprzedawcy stoją w obliczu dużej niepewności z powodu wojny rosyjsko-ukraińskiej, trwających lockdownów w Chinach i zagrożenia inflacją. Wszystko to wpłynęło na i tak tradycyjnie słaby sezonowy popyt. Sprzedawcy muszą przygotować się do szybkiego reagowania na pojawiające się możliwości i zagrożenia, jednocześnie koncentrując się na swoich długoterminowych planach strategicznych. Dobrą wiadomością jest to, że bolesne niedobory komponentów mogą poprawić się szybciej niż oczekiwano, co z pewnością pomogłoby złagodzić presję kosztową – ocenia Nicole Peng.

©Canalys


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 13 2024 16:53 V22.3.28-2