reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Kyocera
Przemysł elektroniczny |

Kyocera zbuduje swoją największą fabrykę w Japonii

Kyocera chce zwiększyć swoje zdolności produkcyjne komponentów półprzewodnikowych, budując największy zakład produkcyjny firmy, jaki kiedykolwiek działał w Japonii.

Budowa gigantycznej fabryki Kyocera Corporation ma rozpocząć się już w przyszłym miesiącu w kampusie Sendai Plant Campus w Kagoshimie. Sześciopiętrowy obiekt produkcyjny, który będzie funkcjonował pod nazwą Zakład nr 23, po ukończeniu zapewni firmie 65 530 m kw. powierzchni. Kyocera zainwestuje łącznie 62,5 mld JPY (około 488 mln USD).

Kyocera wskazuje na trzy czynniki tworzące silny popyt na produkty firmy. Inteligentne pojazdy zwiększają zapotrzebowanie na kamery samochodowe i wysokowydajne procesory wykorzystywane w zaawansowanych systemach wspomagania kierowcy i autonomicznej jeździe. Na całym świecie wdrażana jest infrastruktura komunikacyjna nowej generacji, w tym stacje bazowe 5G i centra danych. Ponadto rosnący trend w kierunku cyfryzacji zwiększa zapotrzebowanie na produkty elektroniczne, od komputerów osobistych i smartfonów po towary konsumpcyjne, automatykę przemysłową i inne.

Japońska firma chce otworzyć fabrykę w październiku 2023 roku, dążąc do 4,5-krotnego zwiększenia mocy produkcyjnych rozwiązań organicznych w Sendai Plant Campus, a także znacznego zwiększenia mocy produktów ciekłokrystalicznych.
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 13 2024 16:53 V22.3.28-1