reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Magna
Przemysł elektroniczny |

LG Magna e-Powertrain rozpoczęła budowę zakładu w Meksyku

W nowym zakładzie produkcyjnym od 2023 roku wytwarzane będą elementy elektrycznych układów napędowych dla General Motors. Zatrudnienie znajdzie w nim około 400 pracowników.

LG Magna e-Powertrain, spółka joint venture LG Electronics i Magna International Inc., 19 kwietnia świętowała wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę zakładu w Ramos Arizpe w Meksyku. Nowa fabryka, której ukończenie zaplanowano na 2023 rok, będzie produkowała  falowniki, silniki i ładowarki pokładowe na potrzeby nowej platformy pojazdów elektrycznych firmy General Motors. Zakład o powierzchni 24 tys. m kw. będzie pierwszą bazą produkcyjną LG Magna e-Powertrain w Ameryce Północnej i szacuje się, że powstanie w nim około 400 nowych miejsc pracy.

– Zakład w Ramos, który wzmacnia zdolność naszej spółki joint venture do opracowywania i produkcji zaawansowanych podzespołów do pojazdów elektrycznych, jest jednym z kluczowych filarów długoterminowej strategii firmy LG, której celem jest osiągnięcie pozycji innowacyjnego partnera w branży motoryzacyjnej – mówi Eun Seok-hyun, prezes LG Vehicle Component Solutions Company.

– Na przestrzeni nieco ponad roku zawarliśmy umowę o rozszerzeniu działalności, określiliśmy strategiczną lokalizację dla naszego klienta, a teraz jesteśmy w trakcie realizacji naszych planów. Budowa nowego obiektu pokazuje siłę tej współpracy i zaangażowanie w dostarczanie klientom innowacyjnych rozwiązań, które sprostają ich wyzwaniom. Wzmacnia ona również nasz aktywny udział w transformacji elektrycznej, czy to poprzez podsystemy napędów elektrycznych, czy też pełne systemy – dodaje Tom Rucker, prezes Magna Powertrain.

Zakład będzie odgrywać kluczową rolę w dążeniu firmy do zbudowania silnego, skalowalnego, zrównoważonego i skoncentrowanego na Ameryce Północnej łańcucha dostaw pojazdów elektrycznych – zapwnia LG Magna e-Powertrain w komunikacie.

Firma LG Magna e-Powertrain rozpoczęła działalność w lipcu 2021 roku jako spółka joint venture firm LG Electronics i Magna International. Nowy podmiot łączy doświadczenie firmy LG w opracowywaniu komponentów do silników, falowników i ładowarek pokładowych z kompetencjami firmy Magna w zakresie produkcji elektrycznych układów napędowych i samochodów i ma się przyczynić do rozwoju obu firm w wysoce konkurencyjnej branży pojazdów elektrycznych – czytamy w komunikacie. Ponad 1300 pracowników LG Magna w Korei, Ameryce Północnej, Europie, Ameryce Południowej i Azji pracuje w obszarze innowacji technologicznych, marketingu, badań i rozwoju, zaopatrzenia i produkcji. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 13 2024 16:53 V22.3.28-1