reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Flex
Przemysł elektroniczny |

Ericsson: Milion urządzeń 5G wyprodukowanych w Tczewie

Ericsson wyprodukował w fabryce Flex w Tczewie milion urządzeń 5G. Estonia i Polska są kluczowymi źródłami dostaw urządzeń 5G szwedzkiej firmy dla Europy.

©Flex, Tczew

Głównymi komponentami produkowanymi w Tczewie są baseband oraz moduły radiowe, składające się na stacje bazowe. Baseband jest urządzeniem pełniącym rolę komputera, który odpowiada w stacji bazowej za obróbkę danych. Połączony jest światłowodem do radiomodułu.

Radiomoduł zaś odpowiada za modulowanie sygnału radiowego, który następnie przesyła do anteny, służącej do nadawania i odbierania fal radiowych.

W kwietniu tego roku Ericsson rozpocznie produkcję radia najnowszej generacji – dwuzakresowego Radia 4490, które zużywa o 25 procent mniej energii i jest lżejsze od obecnego produktu.

– Blisko trzy lata temu zdecydowaliśmy się na rozszerzenie produkcji urządzeń radiowych 5G w fabryce Flex w Tczewie. Dzisiejsze wydarzenie jest przełomowe – ogłaszamy wyprodukowanie w Polsce milionowego urządzenia Ericsson 5G – mówi Martin Mellor, szef firmy Ericsson w Polsce.

– Wyprodukowanie miliona modułów 5G w Tczewie jest świadectwem wzajemnego zaangażowania firmy Ericsson i Flex w dostarczanie wysokiej jakości, niezawodnej sieci komórkowej nowej generacji. Doceniamy zaufanie, jakim Ericsson obdarzył nasze zaawansowane możliwości produkcyjne oraz wiedzę techniczną utalentowanego zespołu w Polsce. Przez 20 lat naszej współpracy dostarczyliśmy sprzęt dostosowany do każdej generacji sieci komórkowych – mówi Stanisław Motylski, dyrektor generalny fabryki Flex w Tczewie.

Stanisław Motylski, Flex i Martin Mellor, Ericsson

Ericsson podkreśla, że hasło “Made in Poland” oznacza także zaangażowanie firmy w rozwój naukowo-badawczy w Polsce. Centrum R&D w Krakowie i Łodzi zatrudnia 1800 pracowników. Jest to drugi co do wielkości, po siedzibie w Szwecji, tego typu ośrodek firmy w Europie. Ericsson R&D rozszerza swoją działalność i w ciągu roku planuje  zatrudnić 350 nowych pracowników. Inżynierowe w Polsce pracują dla największych klientów na całym świecie, tworząc oprogramowanie, które pozwala na mobilną komunikację na wielu kontynentach – informuje firma.

Ericsson stawia na rozproszony łańcuch dostaw, starając się lokować produkcję jak klienta. Główne operacje produkcyjne Ericssona znajdują się w USA, Brazylii, Meksyku, Indiach, Chinach, Polsce, Rumunii i Estonii. Estonia i Polska są kluczowymi źródłami dostaw urządzeń 5G firmy Ericsson dla Europy.
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 13 2024 16:53 V22.3.28-1