reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Universal Robots
Przemysł elektroniczny |

Universal Robots wzmocnił zespół w Polsce

Producent robotów współpracujących Universal Robots (UR) wzmocnił kadrę w Polsce. Do zespołu dołączył Grzegorz Będkowski, który objął stanowisko Business Development Managera.

Grzegorz Będkowski będzie odpowiadać za rozwój biznesu UR w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem południowej części naszego kraju. Do jego zadań należą także wsparcie klientów planujących wdrożenie cobotów, budowanie świadomości przedsiębiorców w obszarze robotyzacji oraz koordynacja projektów realizowanych wspólnie z partnerami.

– Polski rynek ma ogromny potencjał. Charakteryzuje się stosunkowo niskim zagęszczeniem robotów przemysłowych w porównaniu do innych krajów w regionie. Jednocześnie lokalne przedsiębiorstwa, w tym z sektora MŚP, coraz częściej dostrzegają potrzebę robotyzacji. Dzięki niej mogą podnosić wydajność i konkurencyjność pomimo trudnej sytuacji na rynku pracy oraz innych wyzwań, związanych np. z łańcuchami dostaw – mówi Grzegorz Będkowski, Business Development Manager, Universal Robots.

Jak dodaje Grzegorz Będkowski, firma obecnie skupia się na wdrażaniu robotów współpracujących do obsługi maszyn, spawania oraz paletyzacji. W tych procesach występuje największe zapotrzebowanie na robotyzację.

Grzegorz Będkowski od 10 lat jest związany z automatyką przemysłową, a w ostatnich latach z robotyką. Ukończył Politechnikę Śląską na kierunku Mechatronika oraz studia magisterskie Zarządzanie przedsiębiorstwem w Wyższej Szkole Bankowej w Katowicach. Prywatnie pasjonat nowych technologii, motocykli off road, narciarstwa oraz podróży.  


©Universal Robots wprowadził na rynek pierwszego ekonomicznie opłacalnego robota współpracującego (cobota) w 2008 roku i od tego czasu mocno rozwinął portfolio maszyn o różnym udźwigu i zasięgu roboczym. Firma, która jest częścią Teradyne Inc., ma siedzibę w duńskim Odense oraz oddziały w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Czechach, Rumunii, Turcji, Chinach, Indiach, Japonii, Korei Południowej, Singapurze, Meksyku i we Włoszech. Universal Robots zainstalował ponad 50 000 cobotów na całym świecie. 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2