reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Varroc
Przemysł elektroniczny |

Varroc rozważa sprzedaż biznesu oświetlenia

Jak donosi Economic Times, indyjski Varroc Engineering być może sprzeda swoją firmę oświetleniową Varroc Lighting System (VLS) w transakcji wartej nawet 650 mln USD.

Economic Times powołuje się na anonimowych informatorów, według których nabywcą Varroc Lighting System miałby być niewymieniony z nazwy „wiodący europejski producent podzespołów”, a transakcja umożliwiłaby firmie spłatę długów.

Kilka miesięcy temu Varroc zatrudnił europejski bank inwestycyjny z siedzibą w Paryżu, aby poszukać nabywców dla swojego globalnego biznesu oświetleniowego. Transakcja jest obecnie poddawana badaniu due diligence.

Varroc Lighting Systems to szósty co do wielkości producent oświetlenia samochodowego na świecie. Zakłady firmy znajdują się m.in. w Chinach, Czechach, Indiach, Meksyku, Maroko, Turcji i Wietnamie. Na początku 2020 VLS oficjalnie otworzył fabrykę w Niemcach pod Lublinem, gdzie specjalizuje się w produkcji lamp przednich wytwarzanych w różnych technologiach. Firma ma też w Krakowie centrum badawczo-rozwojowe. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2