reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© FANUC WWA Architekten DIG
Przemysł elektroniczny |

FANUC rozwija się w Europie

Wymagania europejskich klientów są coraz ważniejsze dla japońskiego producenta robotów FANUC, który buduje właśnie centrum techniczne w Niemczech.

FANUC świętuje właśnie wyprodukowanie pięciomilionowej maszyny CNC, przypominając przy okazji nieco historii firmy. FANUC w 1964 roku dokonał przejścia z technologii NC na CNC. Kolejnym kamieniem milowym było wprowadzenie na rynek FANUC System 5 w 1976 roku, w którym zastosowano jednoukładowy mikroprocesor. Obecnie moce produkcyjne japońskiej firmy to 36 500 CNC miesięcznie, a najnowsze modele urządzeń korzystają m.in. ze wsparcia sztucznej inteligencji.

– Przede wszystkim coraz większą rolę odgrywają dla nas specjalne wymagania europejskich klientów – mówi Shinichi Tanzawa, prezes i dyrektor generalny FANUC Europe Corporation.

FANUC w w 2017 roku otworzył europejskie centrum rozwoju w niemieckiej filii w Neuhausen pod Stuttgartem. W celu rozbudowy wraz z europejską organizacją wsparcia technicznego FANUC buduje w Neuhausen centrum techniczne o powierzchni około 6000 m kw. Budynek, który będzie kosztował ponad 20 mln EUR, ma zostać oddany do użytku w 2023 roku.

FANUC podkreśla, że mocno inwestuje również w innych lokalizacjach. W ciągu dwunastu miesięcy do końca marca 2022 roku firma zainwestowała około 130 mln EUR w budynki w całej Europie, aby wzmocnić swoje wsparcie techniczne, szkolenia i obsługę klientów europejskich – czytamy w komunikacie. Firma FANUC Europe zakupiła między innymi wynajęty wcześniej magazyn i centrum dystrybucyjne w Contern w Luksemburgu, aby skrócić czas realizacji dostaw do klientów europejskich. W najbliższych latach planowane są kolejne inwestycje.

– Szybko rozszerzamy naszą obecność w prawie wszystkich krajach europejskich, aby zaspokoić potrzeby naszych obecnych i przyszłych klientów – dodaje Tanzawa.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama