reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Italvolt
Przemysł elektroniczny |

Założyciel Italvolt powołuje nową spółkę, cel – gigafabryka

Lars Carlstrom ogłosił wczoraj powołanie spółki Statevolt, która wybuduje w Kalifornii gigafabrykę akumulatorów. Wartość inwestycji ma wynieść 4 mld USD.

Wydajność gigafabryki, którą ma uruchomić w Imperial Valley w południowej Kalifornii Statevolt ma wynosić 54 GWh, co ma wystarczyć na potrzeby około 650 tys. aut elektrycznych rocznie. Aktualnie Statevolt szuka lokalizacji pod budowę gigafabryki.

Nowa spółka Larsa Carlstroma, założyciela Britishvolt oraz założyciela i dyrektora generalnego Italvolt, podpisała już list intencyjny (LOI) z Controlled Thermal Resources (CTR) na zakup litu i energii odnawialnej. Zgodnie z warunkami porozumienia, CTR będzie dostarczać zrównoważone, lokalnie produkowane lit i energię geotermalną z rozpoczętej już inwestycji pod nazwą Hell's Kitchen Lithium and Power. Jest to projekt mający na celu pozyskiwanie litu z solanki geotermalnej z kalifornijskiego Morza Salton.

Lars Carlstrom podkreśla, że rozwój akumulatorów litowo-jonowych ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia przez Stany Zjednoczone neutralności węglowej.

– Dzisiaj stoimy w obliczu znacznego niedoboru ilości litu potrzebnego do zaspokojenia popytu na pojazdy elektryczne. Jesteśmy pionierami nowego, hiperlokalnego modelu biznesowego, w którym w celu rozwiązania tego problemu priorytetem jest zrównoważony rozwój i odporność w łańcuchu dostaw. Co ważniejsze, uważamy, że ten model zapewni Statevolt znaczną przewagę w produkcji akumulatorów litowo-jonowych na dużą skalę, aby zaspokoić rosnący popyt konsumentów i stworzyć dobrze płatne miejsca pracy dla wysoko wykwalifikowanych pracowników – komentuje współpracę z CTR Lars Carlstrom.
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama