reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

CATL w wartym 6 mld USD indonezyjskim projekcie

Wspólne przedsięwzięcie CATL oraz indonezyjskich przedsiębiorstw ma na celu rozwój e-mobilności poprzez inwestycję o wartości blisko 6 mld USD.


  • CBL łączy siły z indonezyjskimi organizacjami ANTAM i IBI przy indonezyjskim projekcie na rzecz integracji akumulatorów do pojazdów elektrycznych.
  • Projekt, którego łączna wartość inwestycji wynosi prawie 6 mld USD, koncentruje się na wydobyciu i przetwarzaniu niklu, materiałach do produkcji akumulatorów, produkcji samych akumulatorów oraz ich recyklingu.

14 kwietnia w Ningbo Contemporary Brunp Lygend Co., Ltd. (CBL), spółka zależna Guangdong Brunp Recycling Technology Co., Ltd (Brunp), podpisała trójstronną umowę ramową z PT Aneka Tambang (ANTAM) i PT Industri Baterai Indonesia (IBI) o współpracy przy indonezyjskim projekcie na rzecz integracji akumulatorów do pojazdów elektrycznych, który obejmuje wydobycie i przetwarzanie niklu, materiały do produkcji akumulatorów do pojazdów elektrycznych, produkcję samych akumulatorów oraz ich recykling. Brunp jest spółką zależną Contemporary Amperex Technology Co., Limited (CATL).

Wspólna inwestycja o wartości 5968 mld USD znajduje się w Parku Przemysłowym FHT w East Halmahera w indonezyjskiej prowincji North Maluku, a także w innych miejscach w kraju.

ANTAM należy do państwowego koncernu wydobywczego MIND ID z Indonezji. IBI, czyli Indonesia Battery Corporation, to przedsiębiorstwo państwowe zaangażowane w ekosystem pojazdów elektrycznych zasilanych akumulatorami i pojazdów elektrycznych, a także spółka zależna MIND ID i ANTAM.

– Realizacja indonezyjskiego projektu jest znaczącym kamieniem milowym dla CATL zwiększającym nasz międzynarodowy zasięg i stanie się symbolem nieustającej przyjaźni pomiędzy Chinami i Indonezją – komentuje Robin Zeng, założyciel i prezes CATL.
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 13 2024 16:53 V22.3.28-2