reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

CloudFerro rozwija usługi w Ameryce Południowej

Polski dostawca usług chmurowych CloudFerro i argentyński SPACESUR chcą razem stworzyć platformę do przetwarzania satelitarnych zobrazowań Ziemi w Ameryce Południowej.

W ramach wizyty prof. Grzegorza Wrochny, prezesa POLSA (Polskiej Agencji Kosmicznej) oraz podpisania umowy o współpracy z CONAE (Argentyńska Agencja Kosmiczna), firmy SPACESUR i CloudFerro podpisały w Buenos Aires Porozumienie o Współpracy w zakresie rozwoju i komercjalizacji platformy do przetwarzania satelitarnych zobrazowań Ziemi (Earth Observation Big Data Platform).

– Porozumienie to otwiera obu firmom drogę do wzmocnienia współpracy zarówno pod względem technologicznym jak i komercyjnym, w celu rozwoju rynku wykorzystania satelitarnych obserwacji Ziemi w Ameryce Łacińskiej i Europie, który do końca obecnej dekady będzie wart dziesiątki miliardów dolarów – czytamy w komunikacie.

CloudFerro oferuje usługi chmury nowej generacji przeznaczone dla specjalistycznych dziedzin i branż, takich jak sektor kosmiczny, badania klimatu i nauka. Firma jest specjalistą w przechowywaniu i przetwarzaniu dużych zbiorów danych, takich jak wielopetabajtowe repozytoria danych satelitarnych obserwacji Ziemi. Partnerami CloudFerro w zakresie przetwarzania dużych zbiorów danych są m.in. ESA, Eumetsat, ECMWF i DLR.

SpaceSUR jest od ponad 10 lat obecna na rynkach Ameryki Łacińskiej i Europy. Jej misją jest wykorzystanie technologii kosmicznej do cyfrowej transformacji przedsiębiorstw i społeczeństwa
w oparciu o możliwości w zakresie inżynierii oprogramowania i nauki o danych w całym segmencie downstream, od misji satelitarnych obserwacji Ziemi po rozwiązania pionowe dla różnych gałęzi przemysłu i administracji publicznej. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama