reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Creotech
Przemysł elektroniczny |

Creotech nawiązał współpracę z argentyńskim instytutem

W środę 13 kwietnia 2022 roku Creotech Instruments podpisał Porozumienie o Współpracy z Argentyńskim Instytutem Radioastronomii (IAR).

Umowa dotyczy systemów i podsystemów kosmicznych oferowanych przez Creotech, systemów pomiarowych, w szczególności systemów synchronizacji czasu. Porozumienie obejmuje również współpracę inżynieryjną pomiędzy partnerami – informuje polska spółka.

IAR jest ważnym ośrodkiem argentyńskich badań astronomicznych, rozwoju technologicznego i transferu technologii. Tematy badawcze obejmują astrofizykę, grawitację, ośrodki międzygwiazdowe oraz uczenie maszynowe stosowane do przetwarzania sygnałów. Instytut ten posiada dwa bliźniacze 30-metrowe radioteleskopy działające na częstotliwości 1420 MHz.

Jak wyjaśnia Creotech, obserwacje m.in. pulsarów wymagają synchronizacji czasowej na poziomie nanosekund, które zapewniają systemy bazujące na technologii White Rabbit, wytwarzane przez Creotech Instruments.

IAR jest również uczestnikiem misji kosmicznych realizowanych przez CONAE (Argentyńska Agencja Rządowa), która odpowiada za realizację programu kosmicznego, m.in. przy budowie satelity SAC D i Aquarius.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 13 2024 16:53 V22.3.28-2