reklama
© Foxconn
Przemysł elektroniczny |

Foxconn przejmuje i tworzy nową markę „iCana”

Tajwański gigant, dzięki przejęciu firmy fabless arQana, zamierza ulepszać półprzewodnikowe rozwiązania bezprzewodowe dla rynków 5G i pojazdów elektrycznych

Tajwańska firma Foxconn ogłosiła w środę (13 kwietnia) przejęcie firmy arQana zajmującej się komunikacją bezprzewodową, która następnie została połączona z AchernarTek Inc., tworząc nowy podmiot.

Dzięki fuzji powstała nowa marka „iCana” obejmująca AchernarTek, arQana Taiwan i arQana Belgium. Podmiot będzie działać jako spółka zależna tajwańskiego konglomeratu.

Przejęcie wesprze rozwój Foxconnu na rynku rozwiązań bezprzewodowych, w szczególności jeśli chodzi o komponenty do pojazdów elektrycznych (EV) i technologie radiowe 5G.

– Transakcja umożliwia arQana Taiwan, arQana Belgium i AchernarTek nie tylko dalsze rozwijanie swoich wysokowydajnych produktów dla infrastruktury telekomunikacji bezprzewodowej, przyspieszenie rozwoju produktów 5G Sub-6 GHz i mmWave, ale także poszerzanie zasięgu firmy na rosnących rynkach połączonych samochodów i pojazdów elektrycznych – pisze Foxconn w komunikacie.

iCana Ltd., z biurami na Tajwanie, w Belgii i USA, jest zatem dostawcą komponentów półprzewodnikowych do zaawansowanych systemów komunikacji bezprzewodowej, w tym infrastruktury telekomunikacji bezprzewodowej i pojazdów podłączonych do sieci – podsumowuje Foxconn.

Założona na Tajwanie w 1974 roku firma Hon Hai Technology Group (Foxconn) jest gigantem w produkcji elektroniki, montując m.in. urządzenia dla Apple. Foxconn rozwija się zgodnie z długoterminową strategią 3+3, która dotyczy trzech rozwijających się sektorów: pojazdów elektrycznych, cyfrowego zdrowia i robotyki, a także trzech technologii: sztucznej inteligencji, półprzewodników oraz zaawansowanej komunikacji.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2