reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

XTPL wchodzi w kolejny etap prac dla Nano Dimension

Wrocławska spółka XTPL zrealizowała pierwszy etap fazy technologicznej w ramach umowy z Nano Dimension Ltd.

Zarząd spółki informuje, że 11 kwietnia 2022 roku, został zakończony i zaakceptowany przez Nano Dimesion pierwszy etap prac rozwojowych w ramach fazy technologicznej działań określonych w umowie. Porozumienie, podpisane w styczniu tego roku, dotyczy opracowania specjalnej formulacji tuszu przewodzącego prąd elektryczny do przemysłowych zastosowań w produktach Nano Dimension nakierowanych na produkcję płytek PCB.

Zakończenie i odbiór prac oznacza uruchomienie pierwszej transzy płatności. Przychody z tego tytułu zostaną rozpoznane w II kwartale 2022 i znacząco wpłyną na wyniki finansowe w tym okresie – informuje XTPL. Spółka przystępuje zatem do realizacji dalszych prac – drugiego z czterech głównych etapów w fazie prac technologicznych.

XTPL ocenia, że raportowane zakończenie pierwszego etapu fazy technologicznej przedstawia istotną wartość dla obecnej skali działalności, a także dla przyszłego rozwoju spółki.

– Rozpoczęcie współpracy i realizacja umowy z partnerem przemysłowym w zakresie linii biznesowej nanotuszów stanowi również potwierdzenie dalszego potencjału komercjalizacyjnego technologii XTPL, co w dalszej perspektywie może wspierać jej wdrożenie na linie produkcyjne globalnych graczy na rynku nowoczesnej elektroniki. Potwierdza tez zdolność spółki do generowania przychodów ze sprzedaży zindywidualizowanych produktów pod potrzeby poszczególnego klienta, opartych na zaawansowanej,  autorskiej technologii wytwarzania nanomateriałów dedykowanych branży elektroniki nowej generacji – czytamy w komunikacie.

 


reklama
Załaduj więcej newsów
April 11 2024 07:39 V22.4.25-2
reklama
reklama