reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Infineon
Przemysł elektroniczny |

Infineon rozwija montaż i testowanie w Indonezji

Niemiecki gigant z branży półprzewodników inwestuje w Indonezji w działalność back-end, czyli pakowanie i testowanie chipów.

W tym celu PT Infineon Technologies Batam kupi nieruchomość od PT Unisem, pozyskując budynki produkcyjne zlokalizowane w pobliżu istniejącego ośrodka Infineona. Gdy obiekty będą już w pełni operacyjne, Infineon podwoi powierzchnię produkcyjną w Batam – informuje firma  w komunikacie.  

W ramach inwestycji w Batam Infineon zwiększy nacisk na montaż i testowanie produktów dla motoryzacji.

– Infineon robi kolejny krok we wzmacnianiu globalnej sieci operacyjnej. Zależy nam na inwestowaniu w ciągły wzrost strukturalny i wzmacnianiu odporności naszego łańcucha dostaw – mówi Alexander Gorski, wiceprezes wykonawczy i odpowiedzialny za globalne operacje zaplecza Infineon.

Rozpoczęcie produkcji planowane jest na 2024 rok. Ekspansja w Batam jest częścią długoterminowej strategii inwestycyjnej Infineona, która przewiduje inwestycje o wartości około 2,4 mld USD w roku podatkowym 2022. PT Infineon Technologies Batam jest zapleczem produkcyjnym i zatrudnia ponad 2000 pracowników. Znajduje się na terenie Parku Przemysłowego Batamindo i jest częścią trójkąta wzrostu Indonezja-Singapur-Malezja.
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 13 2024 16:53 V22.3.28-1