reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Intel
Przemysł elektroniczny |

Intel oficjalnie uruchomił wartą 3 mld USD inwestycję w USA

Intel 11 kwietnia świętował uroczyste otwarcie rozbudowy fabryki D1X w Hillsboro w stanie Oregon.

Dzięki „Mod3” – inwestycji w fabrykę D1X o wartości ponad 3 mld USD – inżynierowie Intela zyskali ponad 25 tys. m kw. dodatkowej powierzchni w pomieszczeniach czystych, aby opracowywać technologie krzemowe nowej generacji – pisze firma w komunikacie. W kampusie w Oregonie Intel pracuje na technologiami na różnych etapach cyklu rozwoju chipów, które następnie są przenoszone do globalnej sieci zakładów produkcyjnych na dużą skalę, a następnie dopracowywane w ramach tej sieci.

W zeszłym roku Intel zaprezentował plan rozwoju technologii procesowych, które będą napędzać nowe produkty począwszy od 2025 roku. Firma wymienia trzy najważniejsze punkty:

  • RibbonFET, czyli pierwsza nowa architektura tranzystorowa od ponad dekady,
  • PowerVia, czyli nowy sposób zasilania układów,
  • pierwsze w branży zastosowanie litografii High NA EUV nowej generacji.

Podczas uroczystości, prawie 500 ha kampus zyskał nową nazwę: Gordon Moore Park w Ronler Acres. W ten sposób Intel podkreśla wkład tamtejszego ośrodka w napędzanie prawa Moore’a – prognozy dotyczącej tempa rozwoju chipów autorstwa współzałożyciela firmy Intel – Gordona Moore’a.

– Od momentu powstania firma Intel nieustannie dąży do rozwoju prawa Moore'a. Ta nowa przestrzeń fabryczna zwiększy umożliwi przyspieszenie mapy drogowej procesów wymaganych do realizacji naszej odważnej strategii IDM 2.0. Oregon jest od dawna sercem globalnego działu badań i rozwoju Intela w dziedzinie półprzewodników i nie wyobrażam sobie lepszego sposobu na uhonorowanie spuścizny Gordona Moore'a niż nadanie jego imienia temu kampusowi – komentuje Pat Gelsinger, dyrektor generalny firmy Intel, podkreślając olbrzymią rolę dla rozwoju branży zarówno Gordona Moore’a, jak i kampusu w Oregonie.

Intel inwestuje w Oregonie od prawie pół wieku i zatrudnia blisko 22 000 pracownikami w czterech kampusach w Hillsboro – 20 mil na zachód od Portland. Rozbudowa Mod3 zwiększa całkowite inwestycje Intela w Oregonie do ponad 52 mld USD. 
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama