reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Nokia
Przemysł elektroniczny |

Nokia wycofuje się z Rosji

Dla Nokii było jasne od pierwszych dni inwazji na Ukrainę, że dalsza nasza obecność w Rosji nie będzie możliwa – pisze fiński producent sprzętu telekomunikacyjnego w komunikacie.

– W ciągu ostatnich tygodni zawiesiliśmy dostawy, wstrzymaliśmy nowe transakcje i przenosimy nasze ograniczone działania badawczo-rozwojowe poza Rosję. Możemy teraz ogłosić, że wyjdziemy z rynku rosyjskiego. Podczas tego procesu naszym priorytetem pozostaje bezpieczeństwo i dobre samopoczucie naszych pracowników – informuje Nokia.

Jak czytamy dalej w komunikacie, ze względów humanitarnych zachodnie rządy wyraziły obawy związane z ryzykiem awarii krytycznej infrastruktury sieci telekomunikacyjnej w Rosji. Podkreślono również znaczenie zapewnienia ciągłego przepływu informacji i dostępu do internetu, który zapewnia Rosjanom perspektywę z zewnątrz. Dlatego Nokia będzie dążyła do zapewnienia niezbędnego wsparcia w celu utrzymania sieci, firma stara się też o odpowiednie licencje, aby umożliwić to wsparcie zgodnie z obowiązującymi sankcjami.

– Jest to najbardziej odpowiedzialny sposób działania, jaki firma Nokia musi podjąć w związku z wyjściem z rynku rosyjskiego – stwierdza firma.

Jeśli chodzi o finansowe skutki decyzji, Rosja odpowiadała za mniej niż 2% sprzedaży netto firmy w 2021 roku. Nokia, biorąc pod uwagę silny popyt obserwowany w innych regionach, nie spodziewa się, że ta decyzja wpłynie na realizację prognozy na 2022 roku.
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 13 2024 16:53 V22.3.28-2