reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© NCAB Group
PCB |

NCAB sprzedaje rosyjski biznes za 1 rubla

NCAB ogłosiło, że całkowicie kończy działalność w Rosji. Dostawy PCB do klientów z tego kraju zostały wstrzymane już wcześniej, kilka dni po rozpoczęciu wojny w Ukrainie.

NCAB uważa, że rosyjska spółka nie ma w obecnej sytuacji jakiejkolwiek wartości i firma zdecydowała się sprzedać ją lokalnemu kierownictwu firmy za 1 rubla – informuje NCAB w komunikacie.

– Nie spodziewamy się natychmiastowego rozwiązania konfliktu w Ukrainie, a w dłuższej perspektywie widzimy ograniczony potencjał biznesowy i wysokie ryzyko na rynku rosyjskim. Nasze doświadczone i wieloletnie kierownictwo wykazało zainteresowanie przejęciem firmy. Dla NCAB oznacza to minimalizację kosztów likwidacji – mówi prezes i dyrektor generalny NCAB Peter Kruk.

Oczekuje się, że likwidacja pociągnie za sobą wymóg odpisu w wysokości około 40 mln SEK dla NCAB, co wpłynie na wynik w pierwszym kwartale 2022 roku. W przyszłości sprzedana spółka nie będzie mogła używać marki NCAB, ani nie będzie mogą korzystać ze wsparcia Zespołu Zarządzania Fabryką NCAB w Chinach lub jakiejkolwiek innej części NCAB. Oczekuje się, że decyzja nie będzie miała znaczącego wpływu na przepływy pieniężne. Po sprzedaży NCAB nie będzie miało żadnych dalszych zobowiązań biznesowych w rosyjskiej działalności – czytamy w komunikacie.


NCAB jest globalnym dostawcą obwodów drukowanych, który kupuje PCB od wielu producentów, głównie z Chin. Firma ma główną siedzibę w Sztokholmie, lokalizacje w 16 krajach i prowadzi sprzedaż w 45 krajach.

W 2021 roku firma sprzedała około 307 mln PCB, sprzedaż netto za ten rok wyniosła 3,2 mld SEK, a EBITA 406,1 mln SEK. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 13 2024 16:53 V22.3.28-1