reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Datwyler
Biznes |

Datwyler rozszerza portfolio poprzez przejęcie w USA

Datwyler podpisał umowę nabycia amerykańskiej firmy QSR od Q Holding oraz 3i – właściciela private equity. Finalizacja transakcji planowana jest na drugi kwartał 2022 roku.

Jak informuje szwajcarski Datwyler, planowana akwizycja firmy QSR strategicznie poszerzy istniejące portfolio i zasięg geograficzny firmy. QSR jest dostawcą wykonanych z silikonu uszczelnień i komponentów do złącz elektrycznych.

Datwyler podkreśla, że akwizycja i rozszerzenie oferty otworzy przed firmą perspektywy na nowych niszowych rynkach, a co więcej Datwyler znacząco wzmocni pozycję rynkową w Ameryce Północnej i Azji.

Obecne kierownictwo QSR pozostanie na swoich stanowiskach, zapewniając w ten sposób ciągłość działalności. QSR zostanie zintegrowana jako niezależna jednostka biznesowa Connectors w obszarze biznesowym Datwyler Industrial Solutions. Transakcja wycenia QSR na 625 mln USD.

Firma QSR została założona w 1966 roku i obecnie ma pięć zakładów produkcyjnych w USA, Meksyku i Chinach i zatrudnia 1250 pracowników. Sprzedaż QSR w 2021 roku kształtowała się na poziomie 164 mln USD.

 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama