reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Murata
Biznes |

Murata sfinalizowała przejęcie

Japoński producent Murata Manufacturing od 28 marca 2022 roku jest już właścicielem amerykańskiej firmy Resonant Inc., projektanta filtrów RF.

W branży telekomunikacyjnej, jednym z głównych obszarów strategicznych Murata Manufacturing, standardy technologiczne są stale aktualizowane, aby umożliwić szybsze prędkości komunikacji, połączenia z wieloma urządzeniami i mniejsze opóźnienia. Obecnie na całym świecie wdrażane są standardy 5G i Wi-Fi nowej generacji. Aby w pełni wykorzystać szybką łączność, na którą pozwalają te standardy, urządzenia muszą dokładnie odbierać sygnały o wysokiej częstotliwości. Biorąc to pod uwagę, rośnie zapotrzebowanie na wysokowydajne, szerokopasmowe filtry wysokiej częstotliwości, które mogą usuwać niepożądane szumy i przepuszczać tylko niezbędne sygnały z niskimi stratami – wskazuje Murata w komunikacie.

Murata spodziewa się zatem, że wzrośnie wykorzystanie pasma wysokiej częstotliwości. A tu przydatna będzie zastrzeżona technologia XBAR firmy Resonant, która umożliwia osiągnięcie wysokiego tłumienia przy niskich stratach i stromej charakterystyce filtra, co tym samym pozwala na tłumienie sygnałów, które istniejące filtry przepuściłyby jako jako szum. Technologia ta będzie miała kluczowe znaczenie dla osiągnięcia niezawodnej, szybkiej komunikacji bezprzewodowej dla standardów takich jak 5G i nie tylko – podkreśla Murata.

Przejęcie Resonant przez Muratę w cenie 4,5 USD za akcję zostało ogłoszone w lutym 2022 roku. 
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 13 2024 16:53 V22.3.28-2