reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© PixabayPeteLinforth
Przemysł elektroniczny |

„Czas realizacji wydłużył się z 8 do ponad 50 tygodni”

Brytyjski projektant chipów Sondrel ostrzega o poważnym problemie w łańcuchu dostaw półprzewodników. Sprawa dotyczy pakowania układów scalonych.

Właśnie gdy niedobór półprzewodników wydaje się już zmniejszać, Sondrel ostrzega przed kolejnymi trudnościami w łańcuchu dostaw, które mogą spowodować nieoczekiwane opóźnienia w zamówieniach.

– W początkowej fazie pandemii koronawirusa pakownie zostały mocno dotknięte anulowaniem zamówień i musiały zwolnić pracowników lub nawet zamykać działalność. Wraz ze wzrostem produkcji krzemu zmagają się z tsunami zamówień, zwłaszcza że budowa nowych obiektów i szkolenie personelu wymaga czasu. W rezultacie czas realizacji opakowań wydłużył się z 8-9 tygodni do nawet 50 tygodni lub więcej – pisze Sondrel.

Jak wskazuje Alaa Alani, kierownik ds. opakowań w Sondrel, problem ten całkowicie zmienia kolejność rezerwacji etapów w łańcuchu dostaw półprzewodników.

– Wcześniej projekt był gotowy, a następnie wysyłany do realizacji na waflach, co nadal zajmuje około 12 tygodni. W tym samym czasie szczegóły opakowania były wysyłane do firmy pakującej tak, aby było gotowe przed zakończeniem obróbki krzemu. Nowa oś czasu oznacza, że ​​projekt opakowania musi zostać ukończony i zarezerwowany co najmniej 20 tygodni przed ostatecznym projektem krzemu, aby zapewnić, że oba komponenty zostaną połączone we właściwym czasie – mówi Alaa Alani.

Manager firmy Sondrel dodaje, że niewiedza i związany z tym brak odpowiedniego planowania może spowodować opóźnienie w produkcji chipów nawet o 40 tygodni.

Sondrel to założona w 2002 roku brytyjska spółka, która zajmuje się projektowaniem specjalizowanych układów scalonych (ASIC). Centra projektowe firmy znajdują się w Wielkiej Brytanii, Maroku i Chinach.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 11 2024 07:39 V22.4.25-1
reklama
reklama