reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Sono Motors
Przemysł elektroniczny |

Valmet Automotive wyprodukuje dla Sono Motors

Valmet Automotive podpisał umowę partnerstwa z niemiecką firmą technologiczną Sono Motors dotyczącą produkcji pojazdów elektrycznych zasilanych energią słoneczną.

Współpraca obejmie produkcję modelu Sion, w pełni elektrycznego pojazdu ze zintegrowanymi ogniwami słonecznymi. Produkcja ma się rozpocząć w drugiej połowie 2023 roku w Uusikaupunki w Finlandii.

Sono Motors i Valmet Automotive uzgodniły, że od 2023 roku Valmet Automotive będzie w stanie wyprodukować 257 000 pojazdów w ciągu siedmiu lat. Celem jest zwiększenie produkcji do około 43 000 pojazdów rocznie, przy wykorzystaniu w stu procentach energii odnawialnej.

Sion Solar Electric Vehicle (SEV) to w pełni elektryczny samochód z zewnętrzną powłoką składającą się z 456 zintegrowanych półogniw słonecznych, co umożliwi samowystarczalność podczas krótkich podróż i zwiększy szacowany zasięg auta.Z kolei dzięki technologii ładowania dwukierunkowego Sion ma pełnić funkcję elektrowni na kołach, która będzie w stanie zasilać urządzenia elektroniczne, dom lub inne samochody elektryczne o mocy do 11 kW.

Firma Sono Motors została założona w 2016 roku. Sono Motors jest spółką zależną Sono Group N.V., spółki notowanej na amerykańskiej giełdzie papierów wartościowych NASDAQ.

– Współpraca z Sono Motors doskonale wpisuje się w strategię, możliwości i zrównoważone podejście Valmet Automotive. Dzięki innowacyjnemu słonecznemu elektrycznemu Sion przenosimy naszą produkcję pojazdów elektrycznych w Uusikaupunki na wyższy poziom. Z niecierpliwością czekamy na wsparcie Sono Motors w realizacji ich celów w zakresie elektromobilności zasilanej energią słoneczną – komentuje Olaf Bongwald, dyrektor generalny Valmet Automotive.

Pierwszy EV pojawił się w produkcji seryjnej Valmet Automotive w 2009 roku. Współpraca z Sono Motors jeszcze bardziej poszerzy wiedzę i możliwości Valmet Automotive w zakresie produkcji aut elektrycznych – podkreśla firma w komunikacie.
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 13 2024 16:53 V22.3.28-2