reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© BSH
Przemysł elektroniczny |

BSH zainwestuje w centrum rozwojowe w Rzeszowie

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego czyli polski oddział niemieckiego koncernu Bosch, wybuduje nowe centrum rozwojowe przy ul. Hoffmanowej 19 w Rzeszowie (teren fabryki BSH Rzeszów).

Spółka BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego otrzymała w dniu 16 marca pozwolenie na budowę budynku laboratoryjno-biurowego i łącznika w ramach inwestycji w centrum rozwojowe. Budowa realizowana będzie na działkach o łącznej powierzchni 5 ha – informuje portal investmap.pl.

Kubatura nowego obiektu wyniesie 14556 m3.


BSH, założono w 1967 roku w Niemczech jako spółkę joint venture firm Robert Bosch GmbH (Stuttgart) i Siemens AG (Monachium), od stycznia 2015 roku jest w 100% własnością Grupy Bosch. Firma zatrudnia około 60 tys. osób na świecie i dysponuje 30 fabrykami, w tym 6 w Polsce. Obroty za 2020 rok wyniosły 13,9 mld EUR.

W trzech łódzkich zakładach produkowane są pralki, zmywarki i suszarki do ubrań, w dwóch wrocławskich – piekarniki i lodówki, a w Głogowie Małopolskim pod Rzeszowem –  małe AGD (dawny Zelmer – fabryka na zdjęciu powyżej).

BSH w Polsce oprócz produkcji posiada centra usług wspólnych. Pracują one na potrzeby BSH na całym świecie w takich obszarach jak: usługi informatyczne, księgowe, handel zagraniczny czy centralne zakupy. BSH w Polsce rozwija Centrum Badań i Rozwoju w Łodzi oraz Centrum Kompetencyjne Digital & E-Commerce.

 


reklama
Załaduj więcej newsów
April 11 2024 07:39 V22.4.25-1
reklama
reklama