reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© AMD
Przemysł elektroniczny |

AMD przejmuje Pensando

Projektant chipów Advanced Micro Devices kupi za 1,9 mld USD założoną w 2017 roku firmę Pensando, aby wzmocnić działalność w obszarze centrów danych.

AMD ogłosił w poniedziałek, 4 kwietnia podpisanie umowy przejęcia firmy Pensando za około 1,9 mld USD. Pensando oferuje platformę usług rozproszonych, która obejmuje programowalny procesor pakietów i oprogramowanie przyspieszające pracę w sieci i poprawiające bezpieczeństwo. Firma zapewnia też inne usługi dla aplikacji chmurowych, korporacyjnych i brzegowych.

– Zbudowanie najnowocześniejszego centrum danych o najlepszej wydajności, bezpieczeństwie, elastyczności i najniższym koszcie wymaga szerokiej gamy silników obliczeniowych – komentuje dr Lisa Su, prezeska i dyrektor generalna AMD, która dodaje, że dzięki przejęciu Pensando, AMD dodaje platformę usług rozproszonych do swojego portfolio procesorów, GPU, FPGA i adaptacyjnych SoC.

Produkty Pensando są już wdrażane na dużą skalę u klientów chmurowych i korporacyjnych, w tym Goldman Sachs, IBM Cloud, Microsoft Azure i Oracle Cloud. AMD zapewnia przy tym, że w rzeczywistych wdrożeniach w chmurze rozwiązanie Pensando wykazuje od 8 do 13 razy większą wydajność w porównaniu z rozwiązaniami konkurencyjnymi.

– W niecałe pięć lat Pensando zebrało najlepszy w swojej klasie zespół inżynierów – ekspertów w zakresie budowania systemów – wraz z bogatym ekosystemem partnerów i klientów, którzy wdrożyli obecnie ponad 100 000 platform Pensando do produkcji. Połączenie z AMD pomoże przyspieszyć rozwój naszej podstawowej działalności i umożliwi nam pozyskiwanie znacznie większej bazy klientów na większej liczbie rynków – komentuje prezes Pensando Prem Jain.

CEO Prem Jain i zespół Pensando dołączą do Data Center Solutions Group firmy AMD, kierowanej przez starszego wiceprezesa i dyrektora generalnego AMD Forresta Norroda. Pensando ma nadal realizować swoje dotychczasowe plany dotyczące produktów i technologii, ale na większą skalę.

Finalizacja przejęcia planowana jest na drugi kwartał 2022 roku, po spełnieniu zwyczajowych warunków zamknięcia.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2