reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Northvolt
Przemysł elektroniczny |

Rośnie fabryka Northvolt w Gdańsku

Z okna nowego gdańskiego biura Northvolt widać, jak przebiegają prace przy budowie powstającej obok fabryki – pierwsze przyciągają uwagę wysokie betonowe słupy pod magazyn.

– Kilka miesięcy zajęło nam przygotowanie terenu pod budowę, ponieważ konieczna była wymiana gruntu, ale prace idą zgodnie z planem – mówi Anna Sobolewska, Communications Manager w firmie Northvolt.

W marcu szwedzki producent zakończył prace ziemne i natychmiast ruszył z kolejnym etapem. Widać już pierwsze elementy konstrukcji w postaci słupów pod magazyn wysokiego składowania, częściowo wylane są też ławy fundamentowe pod magazyn wejściowy i pod główny budynek produkcyjny.

Kamień węgielny pod gdański zakład Northvolt produkujący moduły bateryjne wmurowano w grudniu ubiegłego roku. Inwestycja o wartości około 200 mln USD będzie realizowana w dwóch etapach: po zakończeniu pierwszej fazy, planowanym jeszcze na ten rok, firma zyska 12 tys. m kw. powierzchni i wydajność na poziomie 5 GWh, a po drugiej – 50 tys. m kw. i 12 GWh.

Fabryka powstaje tuż obok biurowca KOGA, w którym Northvolt wynajmuje powierzchnie. Obiekt znajduje się na terenie Pomorskiego Centrum Inwestycyjnego, niedaleko terminala kontenerowego DCT.

W drugiej gdańskiej siedzibie firmy, przy ulicy Elbląskiej, gdzie od 2018 roku realizowana jest produkcja, zaczęło już brakować miejsca. Zostali tam praktycznie tylko ci pracownicy biurowi, którzy są niezbędni do konsultacji i nadzorowania procesów produkcyjnych systemów magazynowania energii oraz modułów bateryjnych zastępujących silniki spalinowe w maszynach przemysłowych.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2