reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© XP Power
Biznes |

XP Power przejmuje dwie niemieckie firmy

XP Power rozszerza ofertę w zakresie rozwiązań wysokiego napięcia dzięki przejęciu firm FuG Elektronik GmbH (FuG) i Guth High Voltage GmbH (Guth).

FuG, firma z siedzibą w pobliżu Monachium oraz Guth, zlokalizowane niedaleko Stuttgartu, mają portfolio produktów, które obejmuje zróżnicowaną gamę produktów wysokiego napięcia, obejmującą aplikacje od systemów akceleratorów cząstek po zasilacze laboratoryjne.

Dzięki przejęciom XP Power zyskuje kolejne europejskie centra projektowe i produkcyjne oraz rozszerza ofertę wysokonapięciowych rozwiązań w zastosowaniach wymagających wysokiej precyzji i niskiego poziomie hałasu – z napięciami wyjściowymi do 300 kV i mocami wyjściowymi do 600 kW. Produkty są dostępne w standardzie lub mogą być modyfikowane pod potrzeby konkretnego zastosowania – informuje XP Power.

– FuG i Guth to firmy, które znamy i podziwiamy i które doskonale pasują do naszej działalności, dodając całkowicie nowe i wysoce uzupełniające się możliwości techniczne do portfolio produktów wysokiego napięcia. Przejęcia te przyspieszają strategię rozwoju firmy w zakresie wysokich napięć i poszerzają obecność na rynku – mówi Gavin Griggs, dyrektor generalny XP Power.

XP Power jest projektantem i producentem rozwiązań zasilania dla przemysłu elektronicznego, takich jak zasilacze AC/DC, przetwornice DC/DC oraz obwody zasilania dużej mocy. 

XP Power ogłosiło też ostatnio zmianę lokalizacji singapurskiej kwatery głównej, dzięki czemu firma zgromadziła pod jednym dachem wszystkie funkcje i wszystkich lokalnych pracowników. W oficjalnie otwartym nowym obiekcie będzie pracowało 70 osób, z których większość będzie zajmowała wyższe stanowiska regionalne i globalne w zakresie badań i rozwoju, łańcucha dostaw, sprzedaży, finansów, zasobów ludzkich i magazynowania.
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 13 2024 16:53 V22.3.28-2