reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© SEMIKRON
Przemysł elektroniczny |

SEMIKRON i Danfoss Silicon Power łączą siły

Celem partnerstwa jest stworzenia wspólnego przedsiębiorstwa specjalizującego się w elektronice mocy, skupiającego się na modułach półprzewodnikowych mocy.

– Nowa firma SEMIKRON-Danfoss, zatrudniająca ponad 3500 specjalistów w dziedzinie elektroniki mocy, będzie dostarczać światowej klasy ekspercką wiedzę technologiczną. Fuzja jest częścią deklaracji i zobowiązania firmy do realizowania kolejnych inwestycji torujących drogę dla zielonego wzrostu i bardziej zrównoważonej, energooszczędnej i zdekarbonizowanej przyszłości. SEMIKRON-Danfoss będzie głównym aktywatorem umożliwiającym tę transformację – czytamy w komunikacie.

Nowo utworzony wspólny biznes SEMIKRON-Danfoss będzie własnością obecnych rodzin właścicieli firmy SEMIKRON i Grupy Danfoss, przy czym Danfoss będzie właścicielem większościowym.

Zarządzaniem zajmie się jeden wspólny zespół kierowniczy, a wspólny biznes będzie prowadzony w dotychczasowy sposób, z zachowaniem istniejących zakładów produkcyjnych, relacji z klientami i dostawcami oraz kanałów dystrybucji – informują firmy.

SEMIKRON-Danfoss zachowa dwie główne lokalizacje w Niemczech, w Norymberdze i Flensburgu. Obecne fabryki i biura sprzedaży firm Semikron i Danfoss Silicon Power będą nadal funkcjonować w dotychczasowy sposób.

Zdaniem firm energia elektryczna będzie w przyszłości najważniejszym źródłem energii. A do przetwarzania i sterowania energią elektryczną niezbędne są półprzewodnikowe moduły mocy.

Wraz z rozwojem e-mobilności oczekuje się, że w najbliższych latach popyt na pojazdy elektryczne będzie wzrastał o 30% rocznie. Świadczy to o ogromnym potencjale wzrostu modułów mocy, ponieważ są one kluczowym elementem zasilania silnika elektrycznego i ładowarek samochodowych.

SEMIKRON i Danfoss zwracają przy tym uwagę, że silniki przemysłowe zużywają 50% energii elektrycznej na świecie, a tylko 20% z nich jest wyposażonych w układy sterowania silnikami o zmiennej prędkości, co pozostawia duży niewykorzystany potencjał poprawy efektywności energetycznej i zmniejszenia emisji CO2. Moduł mocy jest kluczowym elementem w każdym układzie regulacji prędkości obrotowej silników elektrycznych.

Kolejny obszar zastosowań to odnawialne źródła energii, ponieważ moduły mocy mają kluczowe znaczenie we wszystkich instalacjach solarnych i turbinach wiatrowych, umożliwiając konwersję mocy do sieci i magazynowanie energii.

– Nowa firma SEMIKRON-Danfoss opiera się na silnym, długotrwałym partnerstwie i ponad 90-letnim doświadczeniu w dziedzinie technologii pakowania modułów mocy, innowacji i znajomości zastosowań u klientów. W czasach, gdy elektryfikacja napędza zieloną transformację, SEMIKRON-Danfoss chce stać się preferowanym partnerem w zakresie dekarbonizacji. Mamy pasję, kompetencje i technologie, które pozwolą nam podwoić naszą działalność w ciągu pięciu lat – mówi CEO Danfoss Kim Fausing.


SEMIKRON jest producentem modułów i systemów mocy, głównie w średnim zakresie mocy (ok. 2 kW do 10 MW). Firma dostarcza produkty do napędów silnikowych i systemów automatyki przemysłowej, a także do zastosowań w zasilaczach, odnawialnych źródłach energii i pojazdach elektrycznych.

SEMIKRON jest firmą rodzinną założoną w 1951 roku, z siedzibą w Norymberdze, w Niemczech. Obecnie firma zatrudnia ponad 3000 osób w 24 oddziałach na całym świecie. SEMIKRON ma zakłady produkcyjne w Niemczech, Brazylii, Chinach, Francji, Indiach, Włoszech, Słowacji i USA.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 30 2023 20:03 V22.0.11-1
reklama
reklama