reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Mitsubishi Electric Corporation
Przemysł elektroniczny |

Mitsubishi Electric otworzy nowy zakład produkcyjny

Mitsubishi Electric Corporation nabyło 42 000 m kw. gruntu w mieście Owariasahi w prefekturze Aichi w Japonii, aby uruchomić zakład produkcyjny systemów automatyki przemysłowej.

Prognozy wskazują, że popyt przemysłu wytwórczego na produkty FA (factory automation) wykaże średnio- i długoterminowy wzrost, szczególnie w sektorach cyfrowych, takich jak półprzewodniki, komponenty elektroniczne i centra danych, a także w obszarach związanych z dekarbonizacją, takich jak akumulatory litowo-jonowe.

Odpowiedzią Mitsubishi Electric na ten wzrost zapotrzebowania ma być inwestycja warta 110 mln USD w nową fabrykę w japońskim Owariasahi. W sąsiedniej Nagoi znajduje się główny zakład produkcyjny rozwiązań FA Mitsubishi Electric, Nagoya Works.

Firma informuje, w nowej fabryce będą wykorzystywane takie technologie, jak komunikacja 5G, umożliwiające jednoczesną komunikację różnych maszyn, pracowników i automatycznie sterowanych pojazdów (AGV) podczas wykonywania zadań produkcyjnych. Równoległe, szybkie pozyskiwanie danych w czasie rzeczywistym w całej fabryce zapewni dane dotyczące wszystkich aspektów cyklu produkcyjnego do analizy opartej na sztucznej inteligencji, aby stworzyć bezpieczne i elastyczne środowisko produkcyjne – czytamy w komunikacie

Trzypiętrowa fabryka zapewni łączną powierzchnię 33 600 m kw. i ma rozpocząć działalność w kwietniu 2025 roku. 
 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1