reklama
© Valmet Automotive
Przemysł elektroniczny |

Valmet Automotive w 2021 roku dostarczył ponad 400 000 baterii

Wzrost wolumenu wynikał z dużego popytu, zwiększonej wydajności produkcji, rozbudowy fabryki akumulatorów Salo i rozpoczęcia produkcji akumulatorów w zakładzie w Uusikaupunki.

Valmet Automotive produkuje akumulatory 48 V i akumulatory wysokiego napięcia dla kilku klientów z branży motoryzacyjnej w dwóch zakładach w Finlandii: w Salo i Uusikaupunki. Firma w 2021 roku podwoiła produkcję w porównaniu do możliwości z roku poprzedniego, a liczba pracowników w linii biznesowej EV Systems przekroczyła 1000 osób.

Valmet Automotive zwraca uwagę, że rok 2021 był rokiem wzrostu dla linii biznesowej systemów do pojazdów elektrycznych. Firma ogłosiła 3 kontrakty na produkcję akumulatorów, otworzyła nowy zakład w Uusikaupunki pod jednym dachem z fabryką samochodów i rozbudowała fabrykę w Salo. Valmet Automotive rozpoczął również budowę pierwszej fabryki akumulatorów w Niemczech i rozbudowywał centrum testowania akumulatorów Bad Friedrichshall.

– Jesteśmy dumni z nowego rekordu produkcji, ale jest to jedynie wizytówka szybko rosnącej wydajności Valmet Automotive we wszystkich obszarach związanych z akumulatorami. Będziemy nadal rozwijać naszą działalność, aby sprostać stale rosnącym wymaganiom klientów – mówi Jyrki Nurmi, starszy wiceprezes ds. systemów EV w Valmet Automotive.

Valmet Automotive od kilku lat umacnia zatem pozycję producenta kontraktowego akumulatorów. Firma stała się również dostawcą  Tier 1 systemów, zapewniając kompleksowy zakres usług badawczo-rozwojowych, testowych i produkcyjnych. W konsekwencji firma Valmet Automotive wprowadziła w 2021 r. swój własny modułowy zasilacz modułowy do zastosowań poza drogami publicznymi – podkreśla Valmet Automotive w komunikacie.
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1