reklama
reklama
reklama
© Poly
Biznes |

HP przejmuje Poly

HP Inc. chce wykorzystać możliwości, jakie daje boom na pracę hybrydową i w poniedziałek, 28 marca, ogłosiło przejęcie firmy Poly, producenta biurowego sprzętu audio i wideo.

HP zapłaci 40 USD za jedną akcję Poly, co daje wartość przejmowanego przedsiębiorstwa na poziomie 3,3 mld USD.

Upowszechnianie pracy hybrydowej tworzy stały popyt na technologie, które umożliwiają bezproblemową współpracę w domach i biurach – wskazuje HP w komunikacie, dodając, że pracownicy masowo usprawniają konfigurację obu tych środowisk pracy, by wygodniej im się pracowało w trybie hybrydowym. Firma przywołuje przy tym raport firmy Frost&Sullivan, według którego obecnie jest ponad 90 milionów pokoi, z których mniej niż 10% ma funkcję wideo. W rezultacie oczekuje się, że segment rozwiązań biurowych do sal konferencyjnych potroi się do 2024 roku.

– Rozwój biur hybrydowych stwarza niepowtarzalną okazję do przedefiniowania sposobu wykonywania pracy. Połączenie HP i Poly tworzy wiodącą ofertę rozwiązań na potrzeby pracy hybrydowej na dużych i rozwijających się rynkach. Mocne technologie Poly, komplementarne wejście na rynek i utalentowany zespół pomogą HP w osiągnięciu długoterminowego zyskownego wzrostu – mówi Enrique Lores, prezes i dyrektor generalny HP.

Poly dostarcza rozwiązania do wideokonferencji, kamery, zestawy słuchawkowe, systemy komunikacji głosowej i oprogramowanie.

Transakcja ma zostać zamknięta do końca 2022 roku. HP oczekuje, że przejęcie natychmiast przyczyni się do wzrostu przychodów, marż i zysku na akcję HP.  

 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 23 2024 01:29 V22.5.13-2