reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Luminar
Biznes |

Luminar przejmuje Freedom Photonics

Luminar, globalna firma zajmująca się technologią motoryzacyjną, w tym tygodniu ogłosiła przejęcie producenta wysokowydajnych laserów Freedom Photonics.

Transakcja ta jest wynikiem wieloletniej współpracy i zapewnia kluczową technologię laserową nowej generacji, IP oraz specjalistyczną wiedzę produkcyjną na potrzeby systemów lidarowych Luminar – czytamy w komunikacie.

Luminar wskazuje, że stawia na integrację pionową w obszarze komponentów lidarów, aby zapewnić niskie koszty, bezpieczeństwo łańcucha dostaw i lepszą wydajność. Ogłoszona transakcja jest zatem następstwem przejęcia spółek zależnych Black Forest Engineering (niestandardowe układy przetwarzania sygnału) w 2017 r. oraz Optogration Inc. w 2021 r. (odbiorniki).

– Innowacje i integracja na poziomie komponentów mają kluczowe znaczenie dla wydajności, kosztów i wiodącej pozycji w dziedzinie technologii motoryzacyjnych. Wprowadzanie Freedom Photonics do Luminar umożliwia osiągnięcie nowego poziomu ekonomii skali, pogłębia naszą przewagę konkurencyjną i wzmacnia plan rozwoju przyszłych technologii – komentuje Jason Eichenholz, współzałożyciel i dyrektor ds. technologii w firmie Luminar.

Jason Eichenholz podkreśla, że wieloletnia współpraca z Freedom Photonics udowodniła, że firma dysponuje przełomową technologią półprzewodnikowych chipów laserowych, gdzie zarówno moc, jak i jakość wiązki są wymagane jednocześnie, aby uzyskać naprawdę wysoką rozdzielczość na dużym dystansie.

Zespół wykonawczy Freedom Photonics będzie nadal kierował i rozwijał działalność po zamknięciu transakcji, co ma nastąpić w drugim kwartale. Wartość transakcji nie została podana do wiadomości publicznej.

Luminar to globalna firma zajmująca się technologiami dla motoryzacji z zakresu bezpieczeństwa i jazdy zautomatyzowanej w pojazdach seryjnych. Luminar to twórca platformy sprzętowej i programowej dla ponad 50 branżowych partnerów, w większości globalnych producentów OEM, od Volvo Cars przez Daimler Truck AG aż po partnerów technologicznych, m.in. NVIDIA oraz Mobileye Intela.
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 13 2024 16:53 V22.3.28-2