reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Stellantis
Przemysł elektroniczny |

ACC uruchomi fabrykę akumulatorów we Włoszech

Stellantis, Mercedes i TotalEnergies/Saft zamierzają przekształcić istniejący zakład Stellantis w Termoli we Włoszech w nową fabrykę akumulatorów

ACC (Automotive Cells Company) to europejska spółka akumulatorowa utworzona w sierpniu 2020 roku przez Stellantis i TotalEnergies (poprzez spółkę zależną Saft). W wrześniu ubiegłego roku zapowiedziano, że do inicjatywy dołącza Mercedes-Benz, kupując jedną trzecią udziałów w spółce. Wczoraj firmy ogłosiły finalizację włączenia firmy Mercedes-Benz jako równorzędnego partnera TotalEnergies/Saft i Stellantis.

Partnerzy zobowiązali się do zwiększenia zdolności produkcyjnych ACC do co najmniej 120 gigawatogodzin (GWh) do 2030 roku oraz do zwiększenia skali rozwoju i produkcji wysokowydajnych ogniw i modułów akumulatorowych nowej generacji.

– Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy zaangażowali się w tę inwestycję, aby zabezpieczyć przyszłość społeczności Termoli. Przekształcenie istniejącego zakładu, by przyczynić się do bardziej zrównoważonej przyszłości pozycjonuje ACC jako europejskiego lidera w produkcji akumulatorów i potwierdza, dzięki współpracy z Ministerstwem Rozwoju Gospodarczego, rolę Włoch we wspieraniu transformacji Stellantis w firmę technologiczną zajmującą się zrównoważoną mobilnością – komentuje Carlos Tavares, dyrektor generalny Stellantis.

W ramach planu strategicznego Dare Forward 2030, firma Stellantis ogłosiła, że do 2030 r. zamierza sprzedawać na całym świecie 5 milionów samochodów elektrycznych (BEV) rocznie (100% sprzedaży samochodów osobowych w Europie i 50% sprzedaży samochodów osobowych i pick-upów w USA). Stellantis planuje również zwiększenie mocy produkcyjnych baterii o 140 GWh do około 400 GWh, dzięki wsparciu produkcyjnemu zapewnionemu przez pięć gigafabryk i dodatkowym umowom na dostawy.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 13 2024 16:53 V22.3.28-1