reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Renesas
Przemysł elektroniczny |

Renesas opóźnia ponowny start produkcji w fabryce Naka

Renesas informuje, że przywrócenie pełnej produkcji w fabryce półprzewodników Naka po trzęsieniu ziemi z 16 marca, zajmie więcej czasu niż oceniano wcześniej.

16 marca u wybrzeży Fukushimy w Japonii miało miejsce potężne trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,3. Renesas ma trzy fabryki w pobliżu epicentrum: fabrykę Naka w Hitachinaka w prefekturze Ibaraki, fabrykę Takasaki w Takasaki w prefekturze Gunma oraz fabrykę Yonezawa w Yonezawie w prefekturze Yamagata.

W ubiegły piątek Renesas raportował, że 23 marca spodziewa się powrotu do pełnej zdolności produkcyjnej sprzed trzęsienia ziemi. Jednak z powodu awarii niektórych urządzeń produkcyjnych Renesas jest zmuszony przesunąć tę datę.

– Spodziewamy się, że 26 marca osiągniemy prawie pełną zdolność produkcyjną sprzed trzęsienia ziemi – pisze firma w komunikacie. Renesas informuje, że na 23 marca fabryka Naka osiągnęła około 50% swoich mocy produkcyjnych sprzed trzęsienia ziemi.

W czasie trzęsienia doszło do pewnych uszkodzeń w produkcji będącej właśnie w realizacji w fabryce Naka. Obecnie Renesas ocenia wpływ strat produkcyjnych, zarówno tych spowodowanych uszkodzeniem produkcji w toku, jak i wstrzymaniem działalności.
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1