reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© hannu viitanen dreamstime.com
Przemysł elektroniczny |

Foosung wkrótce wbije pierwszą łopatę w Kędzierzynie-Koźlu

Firmy Foosung i Koura w ramach porozumienia joint venture rozpoczynają realizację zaplanowanej inwestycji w Kędzierzynie-Koźlu.

Firma Foosung planuje wybudować w Kędzierzynie-Koźlu zakład produkcyjno-usługowy nieorganicznych związków fluorowych wykorzystywanych jako komponent do produkcji baterii akumulatorowych.

Władze gminy Kędzierzyn-Koźle oraz spółki: Foosung Poland Sp. z o. o, Foosung Co. Ltd. i Koura 22 marca ogłosiły, że w najbliższym czasie zostanie podpisane porozumienia dotyczące wspólnego przedsięwzięcia – joint venture. Podczas konferencji prasowej zapowiedziano także rozpoczęcie inwestycji.

W marcu 2019 roku Foosung otrzymał decyzję wsparcia realizacji inwestycji ze strony Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, w lipcu 2019 roku spółka nabyła prawo użytkowania wieczystego blisko 20 ha terenu inwestycyjnego od gminy Kędzierzyn-Koźle. Po uzyskaniu zgód środowiskowych i pozwolenia budowlanego, inwestorzy planują rozpoczęcie przedsięwzięcia na Polu Południowym w II kwartale 2022 roku, a zakończenie do II kwartału 2024 roku.

Rekrutacja do nowego zakładu rozpocznie się na przełomie II i III kwartału 2023 roku. Planowany koszt realizacji inwestycji wynosi ponad 370 mln PLN, liczba miejsc pracy w początkowym etapie wyniesie 80, a docelowo 150.

Gmina oraz inwestorzy podpisali już List Intencyjny potwierdzający współpracę w zakresie wzmocnienia potencjału gospodarczego gminy i powiatu. Porozumienie to zakłada współpracę na rzecz terminowej i efektywnej realizacji inwestycji opartej na nowoczesnych, bezpiecznych dla otoczenia technologiach – czytamy w komunikacie urzędu miasta Kędzierzyn-Koźle. List dotyczy też m.in. wspierania edukacji w dziedzinie chemii w szkołach i innych ośrodkach edukacyjnych pod kątem pozyskiwania kadr czy wspólne działania w procesie rekrutacji i wsparcia pracowników w dojazdach. 
 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2