reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Producent szaf telekomunikacyjnych uruchomi centrum dystrybucyjne

Panattoni buduje czwarty już park w Bydgoszczy. Jeden z trzech nowych budynków w całości zajmie Belma Accessories Systems, polska spółka należąca do grupy kapitałowej Kurkus Holding.

Panattoni Park Bydgoszcz IV powstaje w podbydgoskiej miejscowości Lisi Ogon w gminie Białe Błota. Pierwszy z obiektów – o powierzchni 62 000 m kw. – będzie gotowy już w drugim kwartale bieżącego roku. Kolejny, o powierzchni 20 500 m kw., powstaje w formule BTS i w całości zajmie go Belma Accessories Systems (BAS), firma specjalizująca się w produkcji zaawansowanych technicznie konstrukcji metalowych. Budynek zostanie ukończony na przełomie drugiego i trzeciego kwartału tego roku. Budowa ostatniego obiektu – o powierzchni ok. 30 000 m kw. – ruszy wkrótce.

©Panattoni

W budynku przygotowywanym dla BAS część magazynowa zajmie 12 000 m kw. Blisko 7 000 m kw. przeznaczono pod produkcję, a ok. 1 600 m kw. na biura. Obiekt dodatkowo zostanie wyposażony w sprężarkownie i stacje ładowania wózków.

– Nasza firma intensywnie się rozwija, stąd decyzja o nowym centrum dystrybucyjnym. Zależało nam przy tym na lokalizacji po zachodniej stronie Bydgoszczy, gdyż tutaj znajduje się nasza fabryka. Korzystamy więc na synergii ze skrócenia łańcucha dostaw między naszym parkiem maszynowym a nowym centrum dystrybucyjnym. W regionie działamy już od ponad dwudziestu  lat i jesteśmy tu jednym z większych pracodawców. Stąd też obsługujemy naszych klientów, także zagranicznych – wyjaśnia Piotr Ślużyński prezes Belma Accessories Systems.

Belma Accessories Systems Sp. z o.o. (BAS) powstała  w 2001 roku, w wyniku prywatyzacji państwowego zakładu, posiadającego wieloletnią tradycję produkcyjną. Od 2015 roku spółka BAS należy do polskiej, prywatnej grupy kapitałowej, na czele której stoi Kurkus Holding Sp. z o.o.  

BAS zatrudnia około 1100 pracowników, w tym ponad 60 wysoko wykwalifikowanych inżynierów. Firma dysponuje 42 000 m kw. powierzchni produkcyjno-magazynowej i dostarcza kompleksowe wyroby metalowe dla wielu branż, zapewniając przy tym usługi projektowe i czy produkcji wiązek kablowych. 
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 28 2024 11:54 V22.3.46-1