reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© joegough dreamstime.com
Przemysł elektroniczny |

Trzęsienie ziemi na Tajwanie

16 marca Japonia, teraz – Tajwan. Trzęsienie ziemi o sile 6,6 stopnia w skali Richtera nawiedziło południowo-wschodni Tajwan w środę rano.

Wkrótce potem nastąpiły kolejne wstrząsy o sile 6,1 stopnia – donosi Centralne Biuro Pogodowe (CWB – Central Weather Bureau). Oba trzęsienia można było odczuć na całym Tajwanie. Epicentrum pierwszego znajdowało się w powiecie Hualien, a drugie w powiecie Taitung.

©CWB

Tajwan stosuje skalę intensywności od jednego do siedmiu i według Taiwan News, poziom intensywności 3 był odczuwalny w Taipei, a poziom intensywności 2 – w Hsinchu.

Evertiq skontaktował się z kilkoma producentami półprzewodników działającymi na Tajwanie. W oświadczeniu przesłanym e-mailem TSMC pisze, że trzęsienie nie miało znaczącego wpływu na produkcję i nie doszło do uszkodzenia sprzętu lub obiektu.

– Jeśli chodzi o dzisiejsze trzęsienie ziemi, do którego doszło wczesnym rankiem, większość fabryk TSMC nie spełniała warunków wymaganych do ewakuacji, a zakłady, które to zrobiły, zostały szybko przywrócone do pracy po rozwiązaniu problemów związanych z bezpieczeństwem – czytamy w oświadczeniu  TSMC.

Z kolei UMC poinformował Evertiq, że trzęsienie ziemi nie miało istotnego wpływu na działalność firmy i że wszyscy pracownicy są bezpieczni, a produkcja przebiega normalnie.

Artykuł zostanie zaktualizowany, gdy będą dostępne kolejne informacje.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1