reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Nokia
Przemysł elektroniczny |

Nokia przedłuża współpracę z T-Mobile Polska o kolejne 10 lat

Nokia ogłosiła dziś poszerzenie swojej dotychczasowej współpracy z T-Mobile Polska o modernizację istniejącej infrastruktury sieci radiowej operatora oraz wdrożenie usług 5G.

W ramach dziesięcioletniej umowy Nokia zwiększy swój udział w sieci należącej do T-Mobile do 50 procent. Prace wdrożeniowe już trwają – czytamy w komunikacie.

Nokia dostarczy T-Mobile Polska urządzenia AirScale, w tym Single RAN, stacje bazowe AirScale oraz anteny 5G Massive MIMO do obsługi zasięgu wewnątrz i na zewnątrz budynków. T-Mobile Polska planuje wykorzystać dynamiczne współdzielenie widma 4G i 5G na niższych pasmach, a następnie pasmo 3,5 GHz do gęstego pokrycia miejskiego 5G. Pozwoli to na zbudowanie zasięgu i pojemności 5G przy jednoczesnym zapewnieniu działania 4G LTE w celu spełnienia wymagań dotyczących pojemności dla użytkowników – informują firmy.

Nokia będzie również świadczyć dla operatora inne usługi, w tym wdrażanie technologii cyfrowych, wsparcie techniczne w zakresie eksploatacji i konserwacji oraz serwisu.

Nokia od dawna współpracuje z T-Mobile Polska, dostarczając wszystkie technologie radiowe, a w szczególności rozbudowując sieci 2G, 3G, 4G i 5G DSS. Nokia ma w Polsce globalne zaplecze R&D, zatrudniając tysiące we Wrocławiu, Krakowie, Bydgoszczy i Warszawie. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama